نرم افزار SewerCAD جهت طراحی شبکه فاضلاب به همراه فایل نصبی و آموزش

نرم افزار SewerCAD یک نرم افزار قدرتمند برای طراحی و آنالیز شبکه های جمع آوری فاضلاب بر اساس جریان ثقلی، جریان تحت فشار و ایستگاه پمپاژ می باشد.

این برنامه به دلیل قابلیت اجرا در حالت اتوکد می تواند از تمامی ابزارها و امکانات این نرم افزار بهره بگیرد و یا در صورت اجرای مستقل این امکان وجود دارد که شما بتوانید با استفاده از آیکون و واسطهای گرافیکی، شبکه را در این نرم افزار بازنمایی کنید.نرم افزار  SewerCad امکان شکل دهی یک شبکه را فراهم می سازد. شما می توانید برای تعریف عنصر انتقال دهنده فاضلاب، لوله هایی با مقطع دایره، تخم مرغی، مستطیلی و سایر مقاطع را انتخاب کنید.

محاسبات شبکه ثقلی بر اساس مدل محاسبات عددی می باشد که می توانید برای این مدل از روابط استاندارد یا سایر روابط را انتخاب نمایید که محاسبات برای حالت های مختلف جریان قابل استفاده و معتبر می باشد. این حالت های جریان شامل پرش هیدرولیکی، جریان مستغرق و منحنی فروکش سطح آب نیز می شود.

همچنین می توانید بدون محدودیت در شبکه لوله های ثقلی و تحت فشار ایجاد نمایید، لوله های موازی تعریف کنید، فشار و جریان در عناصر تحت فشار را به وسیله ی روشن یا خاموش کردن پمپ ها کنترل نمایید.

نرم افزار SewerCAD به صورت انعطاف پذیری شکل های مختلف از گزارش را بر اساس تنظیمات دلخواه برای مشاهده، پرینت و پلات ارائه می کند.

موارد استفاده از نرم افزار SewerCAD

نرم افزار SewerCAD یک برنامه انعطاف پذیر برای انجام مراحل مختلف طراحی و مدل کردن یک پروژه می باشد که امکان محاسبه، آنالیز و گزارش از شبکه در آن وجود دارد. برای مشاهده از نتیجه و امکان پذیری و قابل اجرا بودن هر مرحله از پروژه می توانید از نرم افزار SewerCAD به منظور ایجاد مدل کمک بگیرید.

به طور کلی این نرم افزار را برای انجام کارهای زیر می توانید مورد استفاده قرار دهید:

  • مدل و طراحی شبکه جمع آوری بهداشتی فاضلاب
  • طراحی و آنالیزهای مختلف بر روی شبکه جمع آوری فاضلاب با استفاده از سناریوها
  • وارد و صادر نمودن فایل های AutoCAD، Microstation و فایل های DXF
  • ایجاد گزارش حرفه ای از نتایج شبکه برای ارائه به مشتری یا کارفرما
  • ترسیم پلان و پروفیل از شبکه

دانلود نرم افزار SewerCAD و آموزش آن

برای نصب برنامه پس از دانلود از لینک زیر آنرا از حالت فشرده خارج کرده و با کلیک بر روی فایل setup شروع به نصب کنید، در طول نصب اطلاعاتی مانند نام، کمپانی، سریال نامبر و رجیتسر نامبر را با استفاده از فایل notepad که در فایل دانلودی قرار دارد پر کنید. دقت داشته باشید پس از نصب برنامه برای اجرای آن، بر روی آیکون SewerCAD در دسکتاپ راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید، سپس از تب Compatibility و در بخش Compatibility mode تیک گزینه Run this program…. را بزنید و از منوی کشویی باز شده در زیر آن گزینه windows XP (Service pack 2) را انتخاب کنید و سپس Ok را فشار دهید تا پنجره بسته شود. سپس برنامه را با دوبار کلیک بر روی آیکن آن در دسکتاپ اجرا کنید.

گروه صنعتی رایمون نرم افزار را به شما پیشنهاد می کند و لینک دانلود آن را به طور رایگان در اختیار شما قرار خواهد داد.

برای دانلود نرم افزار و آموزش آن بر روی آیکون های زیر کلیک نمایید:

Industry Sewer Cover icon - نرم افزار SewerCAD (طراحی شبکه فاضلاب) دانلود+آموزش

دانلود SewerCAD

 

pdf icon - نرم افزار SewerCAD (طراحی شبکه فاضلاب) دانلود+آموزش

دانلود آموزش SewerCAD

این صفحه را به اشتراک بگذارید