پمپ ایرلیفت (Air lift Pump)

پمپ ایرلیفت ، پمپی است که مکش کم و دبی متعادلی از مایع و جامدات محلول دارد.

Raymon Airlift pump 3 267x300 - پمپ ایرلیفت

پمپ، هوای فشرده را که توسط کمپرسور یا بلوئرآماده شده است از پایین ترین نقطه لوله که در آب مستغرق است تزریق می کند. هوای فشرده با فاضلاب مخلوط می گردد و به دلیل تراکم کم و چگالی پایین تر به سمت بالا حرکت می کند و باعث انتقال سیال می شود.از پمپ  ایرلیفت معمولا در حوض ته نشینی استفاده می شود.

به این صورت که لوله انتهای پمپ در کف ته نشینی (قسمت انتهایی هاپر) قرار گرفته و پمپ هوای فشرده را به قسمت پایین لوله دبی که در فاضلاب غوطه ور است، تزریق می کند. هوای فشرده با فاضلاب مخلوط شده و باعث می شود مخلوط آب و هوا نسبت به سیال اطراف چگالی کمتری داشته باشد و به همین جهت به راحتی به سمت بالا حرکت می کند. معمولا از ایرلیفت پمپ برای انتقال لجن کف ته نشینی به ابتدای مخزن هوادهی و یا به سمت هاضم استفاده می شود.
تنها انرژی که این پمپ نیاز دارد، هوای فشرده می باشد که در تصفیه خانه فاضلاب و یا پکیج های تصفیه فاضلاب به وسیله بلوئر هوادهی تامین می شود.

 

Raymon Airlift pump 2 300x169 - پمپ ایرلیفت

مزایای پمپ ایرلیفت :

۱. هیچ محدودیتی در انتقال سیال ندارد.
(ذرات تا ۷۰% قطر لوله می توانند عبور کنند)
۲. دارای عملکرد ساده و صرفا نیاز به هوا با فشار بالا
۳. قابل استفاده برای هوادهی آب و انتقال آب زیرزمینی
۴. در تماس نبودن سیال با قطعات مکانیکی و عدم نیاز به تعمیر

 

Raymon Airlift pump 1 300x223 - پمپ ایرلیفت

Geyser pump نوع پیشرفته ای از ایرلیفت پمپ است که می تواند با میزان مکش بیشتر و مقدار هوای کمتر عمل کند. همچنین قابلیت کنترل جریان در لوله را نیز دارد. این پمپ هوا را ذخیره کرده و به طور ناگهانی آزاد می کند تا حباب بزرگتری ایجاد شود و بدین ترتیب باعث انتقال سریعتر سیال می شود

جهت کسب اطلاع از قیمت پکیج تصفیه فاضلاب انسانی مورد نظر با ما تماس بگیرید.
۰۲۱-۴۴۱۷۹۴۵۵

این صفحه را به اشتراک بگذارید