ممبران RO صنعتی و خانگی؛ ارائه خدمات فنی و مشاوره ای توسط متخصصان مجرب در زمینه تامین ممبران و فیلترهای آب شیرین کن های خانگی ، صنعتی و دریایی

ممبران RO صنعتی و خانگی

شرکت مهندسی رایمون با کادری مجرب و توانمند ارائه دهنده مشاوره، خرید، تعویض، نصب و راه اندازی ممبران های اسمز معکوس، نانو فیلتراسیون، اولترافیلتراسیون و میکروفیلتراسیون خانگی و صنعتی در برند های Filmtec، CSM، TORAY و … می باشد.

با توجه به کمبود آب و کاهش منابع آب شیرین در سطح جهان، محققان و دانشمندان در دهه های گذشته طرحی را ارائه دادند که با آن می توان بدون استفاده از مواد شیمیایی و تنها با استفاده از فشار، فرآیند شیرین سازی آب های شور و تبدیل آن به آب شرب را انجام داد.

امروزه استفاده از تکنولوژی اسمز معکوس (RO) و نانو فیلتراسیون به منظور تصفیه آب های شور و لب شور و تولید آب آشامیدنی گسترش پیدا کرده است. در کشور ایران با توجه به اینکه منابع آب شیرین محدود می باشد باعث شده است تا کارشناسان و مهندسان صنعت آب و فاضلاب بصورت گسترده از این تکنولوژی بصورت کاملا بهینه و با راندمان تصفیه بالا استفاده کنند، تا تامین آب شرب شهر ها و روستاها با مشکل مواجه نشود.

اساس کار تکنولوژی اسمز معکوس بر پایه فشار اسمزی می باشد و جداسازی و تولید آب خالص و آشامیدنی توسط ممبران ها و با فشار بالا انجام می گیرد.

 

raymon membrane1 300x199 - ممبران RO صنعتی و خانگیممبران

ممبران RO صنعتی و خانگی، ممبران اصلی ترین جز فرآیند فرآیند شیرین سازی آب به شمار می آید و بیش از ۴۰ سال از قدمت آن در شیرین سازی آب های شور می  گذرد. آب شور با فشار بالا وارد ممبران شده و بخشی از آن بر مبنای پدیده اسمز معکوس، شیرین سازی می شود. متناسب با میزان شوری و املاح محلول در آب، نوع ممبران اعم از ممبران آب لب شور یا آب دریا تعیین می گردد. ممبران های آب لب شور و دریا عمدتا در سایز های ۴ و ۸ اینچ توسط تولید کنندگاه عرضه می گردد.

این صفحه را به اشتراک بگذارید