تصفیه آب صنعتی چیست

تصفیه آب صنعتی چیست ؟ صنایع تولیدی در طول فرایند تولید برای خنک کردن تجهیزات خنک کننده مورد استفاده برای ایجاد محصولات خود از آب استفاده می کنند؛ همچنین در برخی از صنایع مانند داروسازی و صنایع غذایی از آب برای تولید محصولات استفاده می شود.

آب در صنعت مصارف گوناگونی دارد می توان فاضلاب تولیدی در صنایع را مورد تصفیه قرار داد و دوباره از آن استفاده کرد که این کار باعث صرفه جویی در مصرف آب و همچنین کاهش هزینه ها می شود.

برخی از فاضلاب های صنعتی حاوی مواد خطرناک مانند فلزات سنگین و اسید می باشند که تصفیه این گونه فاضلاب ها شامل فیلتراسیون و خنثی سازی مواد می باشد. در سال های اخیر صنایع و محصولات با توجه به میزان آب مصرفی در آن ها طبقه بندی می شوند که این نشان از اهمیت آب در جهان دارد؛ آب از منابع گران بها می باشد و صنایع برای حفظ آن باید برنامه ویژه ای داشته باشند.

آب صنعتی چیست 2 رایمون 282x300 - تصفیه آب صنعتی چیست

مصارف تصفیه آب صنعتی چیست ؟

تصفیه آب صنعتی به منظور بهینه سازی فعالیت های صنعتی مبتنی بر آب مانند خنک کردن و شستشوی دستگاه ها استفاده می شود تا هزینه های ناشی از مصرف آب را کاهش دهد و همچنین باعث افزایش راندمان کارکرد دستگاه های صنعتی شود.

پیشرفت در تکنولوژی تصفیه آب، در تمامی زمینه های تصفیه آب از جمله تصفیه آب صنعتی تاثیر می گذارد که می توان به  فیلتراسیون مکانیکی مانند اسمز معکوس که به طور گسترده ای برای فیلتر کردن آلاینده ها استفاده می شود، فرایند های دیگر که در تصفیه آب صنعتی به کار می رود می توان به ازن زنی، الکترودیونیزاسیون می توان اشاره کرد.

تصفیه از طریق ازن زنی فرایندی است که در آن گاز ازن را به آب اضافه می کنند تا مواد نامطلوب موجود در آب را حذف کند. آب صنعتی برای ساخت، پردازش، شستن، رقیق کردن یک محصول استفاده می شود؛ این نوع آب در پالایشگاه های نفت، صنایع تولید مواد شیمیایی، مواد غذایی و تولید کاغذ استفاده می شود که برای این گونه صنایع مقدار زیادی آب مصرف می شود.

 

تصفیه آب 10 رایمون 300x300 - تصفیه آب صنعتی چیست

اهمیت تصفیه آب صنعتی چیست 

آب صنعتی در صنایع از اهمیت بالایی برخوردار است، این آب قبل از استفاده باید مورد بررسی قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که کیفیت و خواص آن در صنعت مناسب می باشد یا خیر؛ دست کم باید اطمینان حاصل شود که باعث آسیب به تجهیزات نشود.

علاوه بر این امروزه تصفیه و استفاده مجدد در آب در صنایعی مانند فولاد و صنایع غذایی یک امر معمول و متداول می باشد که در نتیجه کاهش مصرف آب و آلودگی، منجر به کاهش هزینه ها می شود. بنابراین آب مورد استفاده در صنعت از جمله مهمترین مصارف آب در جهان محسوب می شود که تصفیه آن باید برای بهتر عمل کردن چرخه صنعت مورد توجه قرار گیرد.

 

 

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سیستم های تصفیه و تولید آب مقطر دارویی و صنعتی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

هدف ما خلف ارزش های برتر برای عموم مشتریان ارجمند می باشد.

این صفحه را به اشتراک بگذارید