ممبران فیلمتک ۴ و ۸ اینچ

ممبران ها در فرآیند تصفیه آب در دستگاه آب شیرین کن جز اساسی به شمار می روند. این اجزا در تصفیه آب لب شور و دریا مورد استفاده قرار گرفته و در ابعاد ۲/۵، ۴ و ۸ اینچ توسط شرکت های مختلف تولید می شوند. گروه صنعتی رایمون نمایندگی انواع فیلتر ممبران ۲/۵ اینچ فیلمتک، فیلتر ممبران ۴ اینچ فیلمتک و فیلتر ممبران ۴۸ اینچ فیلمتک با مناسب ترین قیمت می باشد. ممبران آب شیرین کن به دو دسته BW و SW تقسیم می شوند. BW جهت تصفیه آب لب شور و SW جهت تصفیه آب دریا مورد استفاده قرار می گیرد که این عوامل در تعیین قیمت ممبران فیلمتک تاثیرگذار می باشد.

ممبران فیلمتک سریال 1 - فیلتر ممبران 4 و 8 اینچ فیلمتک  filmtec (قیمت عمده)

 

کمپانی تولید کننده ممبران های فیلمتک یا همان DOW COMPANY یکی از معروف ترین و معتبر ترین تولید کنندگان ممبران دستگاه آب شیرین کن است. این برند معتبر محبوبیت زیادی در بین سازندگان و صاحبان دستگاه تصفیه آب دارد. لیکن همواره در هنگام خرید باید به اصالت و کیفیت کالا توجه داشت.

مشخصات ممبران فیلمتک هشت اینچ

ممبران فیلمتک در شرایط استاندارد دارای سطح فعال اسمیfe2  ۴۰۰ معادل ۳۷ مترمربع و متوسط جریان عبوری gpd 10500 معادل ۴۰ متر مکعب بر روز می باشد. سطح فعال بالای FILMTEC BW30-400 سبب کارایی بالای این ممبران ها شده و راندمان دستگاه RO را به میزان چشم گیری بالا می برد و سبب افزایش کارایی سیستم با تعداد کمتری از ممبران می شود. که این امر به معنای اشغال فضای کمتر سیستم تصفیه آب RO و بخصوص کاهش هزینه نصب و راه اندازی سیستم می باشد. جهت کسب اطلاعات در زمینه قیمت انواع ممبران FILMTEC  با ما تماس بگیرید.

ممبران FILMTEC - فیلتر ممبران 4 و 8 اینچ فیلمتک  filmtec (قیمت عمده)

 

شرایط نگهداری ممبران ۸ اینچ FILMTEC 

نوع ممبران: Thin-Film Composite

بیشترین فشار کاربری: ۶۰۰ psi (4.1 MPa)

بیشترین دمای کاربری: ۱۱۳°F (45°C)

بیشترین کدورت آب ورودی: ۱ NTU

ظرفیت پذیرش کلر: <0.1 ppm

محدوده pH، در حالت پیوسته:۲-۱۱

محدوده pH، در کوتاه مدت (۳۰ دقیقه):۱-۱۲

بیشترین دبی جریان ورودی: ۸۵ gpm (19 m3/h)

بیشترین نرخ چگالی نمک ورودی: SDI 5

membrane - فیلتر ممبران 4 و 8 اینچ فیلمتک  filmtec (قیمت عمده)

با توجه به هزینه بالای خرید ممبران ها و دستگاه RO بحث نگهداری و پیش تصفیه این ممبران ها از اهمیت خاصی برخوردار است. به این منظور همواره میزان جامدات معلق و سختی آب کنترل می گردد و در صورت زیاد بودن این پارامترها با استفاده از روش های مختلف همچون استفاده از فیلتر شنی، فیلتر کربنی، کارتریج، ستون های رزین و سختی گیر جهت جلوگیری از تشکیل رسوب بکار گرفته می شود. از طرفی بسته به غلظت این مواد در بسیاری از موارد به منظور کاهش هزینه ها استفاده از آنتی اسکالانت مرغوب جهت جلوگیری از تشکیل رسوب بر روی ممبران توصیه می گردد.

ممبران فیلمتک 225x300 - فیلتر ممبران 4 و 8 اینچ فیلمتک  filmtec (قیمت عمده)ORIGINAL FILMTEC 300x209 - فیلتر ممبران 4 و 8 اینچ فیلمتک  filmtec (قیمت عمده)

 

 

 

راهنمای بهره برداری ممبران Filmtec:

در هنگام راه اندازی، پایان استفاده و شست و شو و سایر مراحل از ایجاد فشار ناگهانی و یا تغییرات سریع جریان بر سیستم خودداری فرمایید. در هنگام شروع استفاده تغییر تدریجی سیستم از حالت خاموش به حالت بهره برداری به شرح زیر پیشنهاد می شود: فشار ورودی باید به تدریج طی ۳۰ تا ۶۰ ثانیه افزایش یابد. سرعت جریان عمودی باید طی ۱۵ تا ۲۰ ثانیه حاصل گردد. همچنین آب خروجی یک ساعت اول شروع به کار دستگاه دور ریخته شود.

ممبران RO 300x234 - فیلتر ممبران 4 و 8 اینچ فیلمتک  filmtec (قیمت عمده)

اطلاعات عمومی ممبران های فیلمتک:

اجزا پس از اولین استفاده همواره مرطوب نگه داری شوند. اگر محدودیت های بهره برداری ممبران فیلمتک ذکر شده رعایت نگردد، گارانتی ارائه شده توسط این شرکت قابل پیگیری نمی باشد. به منظور جلوگیری از رشد بیولوژیکی بر ممبران در طول زمان های خاموشی طولانی سیستم تصفیه آب پیشنهاد می شود ممبران ها در محلول نگهدارنده قرار داده شوند. بیشترین فشار قابل تحول بر هوزینگ (پرشر وسل) ۵۰ PSI معادل ۴/۳ بار است.

گروه صنعتی رایمون نمایندگی انواع ممبران فیلمتک در ایران بوده و کلیه ممبران های این شرکت با گواهی اصالت و سریال نامبر معتبر ارائه می گردد.

مشخصات ممبران فیلمتک چهار اینچ

ممبران ۴ اینچ Filmtec مدل BW30-4040 در دستگاه تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این ممبران قادر به کاردر دمای حداکثر ۴۵ سانتی گراد و فشار ۴۱ بار می باشد. برند فیلمتک دارای استاندارد های صنعتی بوده و جنس بدنه ممبران ها از مقاومت بالایی برخوردار است. از این ممبران ها درتصفیه آب لبشور استفاده شده و قابلیت تولید روزانه ۲۴۰۰ گالن معادل ۹۰۰۰لیتر را دارا هستند. سطح موثر فیلتراسیون ۲/۷ مترمربع ودقت فیلتراسیون ۵/۹۹ درصد می باشد. حداکثر افت فشار ممبران ۴ اینچ فیلمتک برابر با  ۱ بار و فشار عملیاتی این ممبران بین ۲۲۵ – ۶۰۰ psi است. همچنین بیشترین میزان جریان آب‌ ورودی برابر با ۳.۶ مترمکعب درساعت می باشد.

فیلمتک چهار اینچ - فیلتر ممبران 4 و 8 اینچ فیلمتک  filmtec (قیمت عمده)

این ممبران ها به دلیل طراحی بدنه منحصر به فرد دارای مقاوم بسیار بالایی هستند.

شرایط نگهداری ممبران ۴ اینچ FILMTEC 

نوع ممبران: Thin-Film Composite

بیشترین فشار کاربری: ۶۰۰ psi (4.1 MPa)

بیشترین دمای کاربری: ۱۱۳°F (45°C)

بیشترین کدورت آب ورودی: ۱ NTU

ظرفیت پذیرش کلر: <0.1 ppm

محدوده pH، در حالت پیوسته:۲-۱۱

محدوده pH، در کوتاه مدت (۳۰ دقیقه):۲-۱۱

بیشترین دبی جریان ورودی:   ۳.۶ m3/h

بیشترین نرخ چگالی نمک ورودی: SDI 5

ممبران فیلمتک 4 اینچ 300x188 - فیلتر ممبران 4 و 8 اینچ فیلمتک  filmtec (قیمت عمده)

با استفاده از ممبران ۴ اینچ فیلمتک BW30-4040 کلیه ناخالصی ها، املاح و نمک ها از آب جدا می شود. غشای این ممبران ها از جنس پلی آمید بوده و دارای حداکثر افت فشار ۱ بار می باشد. باید توجه داشت حداکثر کدورت آب ورودی به دستگاه ۵ SDI می باشد.

نگهداری ممبران ۴ اینچ فیلمتک

باید توجه داشت برخی عوامل سبب کاهش عمر ممبران می گردد. یکی از این عوامل وجود کلر در آب ورودی دستگاه آب شیرین کن است. کلر سبب اکسید شدن ممبران و در طی زمان تخریب و از بین رفتن ممبران RO می شود. به این منظور از روش های پیش تصفیه در دستگاه RO استفاده می گردد. از این روش ها می توان به استفاده از فیلتر کربتی پیش از هوزینگ های دستگاه اشاره کرد. این امر سبب افزایش کیفیت آب خروجی از دستگاه تصفیه آب شده و از طرفی طول عمر ممبران ها افزایش یافته و کمک شایانی به کاهش هزینه ها می نماید.

1 1 - فیلتر ممبران 4 و 8 اینچ فیلمتک  filmtec (قیمت عمده)

نکات نگهداری از ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی

-قبل از قرار دادن ممبران ها در دستگاه آب شیرین کن RO کلیه دستورالعمل های درج شده بر روی ممبران را مطالعه نمایید.

-در هنگام استفاده از دستگاه آب شیرین کن از ایجاد هرگونه شوک هیدرولیکی و ایجاد فشار بیش از توان فیلتر جلوگیری کنید. این کار می تواند طول عمر دستگاه و ممبران ها را افزایش دهد.

-در صورتی که تصمیم دارید به مدت طولانی از دستگاه تصفیه آب استفاده نکنید، بهتر است ممبران ها را به منظور جلوگیری از رشد ذرات بیولوژیکی در محلول نگهداری قرار دهید.

 

قیمت ممبران ۴ اینچ فیلمتک FILMTEC/ قیمت ممبران ۸ اینچ فیلمتک

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فروش انواع ممبران دستگاه تصفیه RO گروه صنعتی رایمون کلیک کنید.

 

جهت کسب اطلاعات و استعلام قیمت با مشاورین ما تماس بگیرید.

image 300x93 - فیلتر ممبران 4 و 8 اینچ فیلمتک  filmtec (قیمت عمده)

 

لطفا بر روی لینک های مرتبط کلیک کنید.

انواع ممبران های RO

فروش دستگاه اسمز معکوس

 

 

این صفحه را به اشتراک بگذارید