تصفیه فاضلاب کارواش

شتستشوی ماشین مدت زیادی است که به علت ملاحظات اکولوژیکی در خارج از کارواش انجام نمی شود. فاضلاب کارواش شامل روغن، مواد معلق، فلزات سنگین، دترجنت ها (مواد شوینده و بهداشتی)، فسفات، آمونیوم بی فلوراید (ABF) و غیره می باشد، این مواد می توانند به خاک نفوذ کنند و باعث آلودگی آبهای زیر زمینی و همینطور آب های سطحی شوند.
فاضلاب حاصل از کارواش جزء فاضلاب های صنعتی می باشد.

car wash4 raymon 1 300x127 - فاضلاب کارواش

میزان آب آشامیدنی مورد نیاز برای شستشوی ماشین به وسیله دست با یک شلنگ ۴۰۰ لیتر، در کارواش و به صورت معمولی ۱۵۰ لیتر و با استفاده از سیستم بازیافت آب ۵-۱۰ لیتر می باشد.
مطالب بالا نشان می هد که با استفاده از سیستم بازیافت آب نیز می توان ۹۰-۷۵ درصد آب مصرفی در شستشوی را ذخیره کرد.

washingcar raymon 300x250 - فاضلاب کارواش

همچنین شستشوی ماشین به وسیله دست مقدار بسیار بیشتری آب نسبت به شستشوی آن در کارواش دارد. همچنین معایب شستشوی ماشین خارج از کارواش بسیار بیشتر است. زیرا آب حاصل از شستشوی آن وارد فاضلاب خانگی شده و بار آلودگی زیادی را به تصفیه خانه وارد می کند و روند تصفیه را با مشکل رو به رو می سازد.

 

 

نحوه تصفیه فاضلاب کارواش

Grease chamber raymon 300x278 - فاضلاب کارواش

به دلیل اینکه فاضلاب کارواش حاوی مقادیر زیادی چربی، گریس، مواد آلی و غیره می باشد، از حوضچه های ثقلی برای جمع آوری چربی و روش های API، دستگاه های DAF و مواد شیمیایی استفاده می شود.
همچنین روش های مرسوم برای تصفیه فاضلاب کارواش مانند روش انعقاد ولخته سازی شیمیایی و یا انعقاد و لخته سازی الکتریکی که همان الکتروکواگولاسیون EC یا Electrocoagulation می باشد، می توان به کار برد.

 

آبی که از این مرحله به دست می آید را می توان برای شستشوی ماشین ها نیز به کار برد اما برای تصفیه بیشتر و کامل تر معمولا بعد از واحد انعقاد و لخته سازی از واحد فیلتراسیون (فیلتر شنی و یا فیلتر کربنی) استفاده می شود.

مطالب مرتبط در زمینه فاضلاب کارواش:

پکیج فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب

تصفیه فاضلاب

تصفیه خانه فاضلاب

تصفیه فاضلاب صنعتی

نوشته های مفید در زمینه فاضلاب کارواش:

تصفیه فاضلاب صنایع هسته ای

فاضلاب صنایع نوشابه و آب میوه

تصفیه فاضلاب صنایع کاغذ سازی

فاضلاب قالیشویی

حذف مواد دارویی از پساب تصفیه خانه فاضلاب

تصفیه صنایع رنگ و رزین

تصفیه فاضلاب صنایع فولاد و آبکاری

تصفیه فاضلاب صنایع دامداری و کشاورزی

تصفیه فاضلاب صنایع غذایی و لبنی

تصفیه فاضلاب صنایع پتروشیمی

 

 

این صفحه را به اشتراک بگذارید