دیفیوزر هوادهی | Diffuser

قیمت دیفیوزر هوا/ خرید و فروش دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی. شرکت زیست آب پژوهش به منظور تامین دیفیوزر هوا مورد نیاز صنایع مختلف همچون پرورش ماهی و آبزیان، استخر و  و تصفیه خانه های آب و فاضلاب کشور اقدام به تولید، واردات و فروش عمده انواع دستگاه دیفیوزر هوا از جمله لوله ای و پلیتی، دیفیوزرهای حباب ریز و حباب درشت دیسکی و … از شرکت های معتبر سازنده خارجی از جمله Ecologix، Jager  وSupratec  نموده است.

دیفیوزر هوا2 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر هوا گروه صنعتی رایمون

هرچه اندازه حباب های دیفیوزر هوا ریز تر باشد، هوارسانی با سرعت بیشتری انجام میشود زیرا در این حالت سطح خارجی حباب ها افزایش می یابد. از دیفیوزر های حباب درشت به منظور ایجاد تلاطم استفاده می گردد. با توجه به تنوع زیاد دیفیوزر و یا افشانک ها، این تجهیزات در سایزهای متنوع و جنس های مختلف از جمله پلی پروپیلن، PVC و … ساخته می شوند.

diffuser raymon - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر هوادهی در لغت به معنای منتشر کننده هوا می باشد. در تصفیه خانه فاضلاب بلوئر اکسیژن را تهیه می کند و این اکسیژن به وسیله دیفیوزر ها به واحد هوادهی منتقل می شود. واحد هوادهی قلب تصفیه خانه فاضلاب است و بین ۵۰ تا ۷۰ درصد انرژی کل تصفیه خانه صرف را به خود اختصاص می دهد. با داشتن یک سیستم تامین اکسیژن موثر می توان این نیاز به انرژی را کاهش داد.

مشخصات دیفیوزر هواده

به منظور انتقال و پخش هماهنگ هوا از دستگاه بلوئر از دیفیوزر یا همان افشانک یا نازل استفاده می شود. تعداد دیفیوزر های مورد نیاز با توجه به ظرفیت بلوئر مصرفی تعیین می گردد. همچنین برای جهت تعیین میزان فشار بلوئر میزان افت فشار هر دیفیوزر حدود ۵۰ میلی بار در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است میزان ارتفاع استخر یا همان عمقی که دیفیوزر در آن قرار دارد با راندمان هوادهی ارتباط مستقیم دارد.

یکی از روش های معمول تصفیه فاضلاب استفاده از فرآیند لجن فعال می باشد. در این فرآیند از هوادهی گستره استفاده می شود. در این فرآیند فاضلاب پس از عبور از مرحله آشغالگیری، دانه گیری و ته نشینی اولیه در تماس با هوا قرار می گیرد.

شرکت زیست آب پژوهش تامین کننده انواع دیفیوزر هوا

برای اطلاع از سایر محصولات و استعلام قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۴۴۱۷۹۴۵۵

  
D. Arman 300x206 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر ایرانی: دیفیوزر آرمان زاپکو
جزئیات بیشتر این محصول
 
 
D. Jager 281x300 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر Jager HD270/Jager HD340
جزئیات بیشتر این محصول
 
 
 
 
D.Supratec 300x230 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر Supratec 10INCH
جزئیات بیشتر این محصول
 
 
 
D.Supratec 300x230 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر Supratec 20INCH 
جزئیات بیشتر این محصول
 


diffuser Ecologix 150x150 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر ECOLOGIX
kam air - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر KAM AIR جزئیات بیشتر این محصول قیمت دیفیوزر هوادهی جهت کسب اطلاع از موجودی و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید. ۰۲۱-۴۴۱۷۹۶۰۴

شرکت زیست آب پژوهش برترین سازنده و تامین کننده انواع دیفیوزر ایرانی و خارجی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت. ابتدا مقایسه، سپس خریداری کنید.

image 300x93 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر ایرانی آرمان زاپکو

در بسیاری از روش های بیولوژیکی تصفیه آب و فاضلاب از فرآیند هوادهی استفاده می شود. در این حالت طراحی بهینه فرآبند هوادهی از اهمیت بالایی برخوردار است. در نتیجه انتخاب صحیح افشانک و یا دیفیوزر هوا بسیار با اهمیت است. گروه صنعتی رایمون طی سال ها تجربه و با اتکا به دانش متخصصین خود موفق به ساخت دیفیوزر هوای ایرانی با کیفیت برابر با نمونه خارجی و با بهترین قیمت شده است. ممبران این دیفیوزر ها از جنس EPDM و بدنه آن از جنس پلیمر است.

Zistab pajoohesh d1 1 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

طراحی این دیفیوزر ها به گونه ایست که با تولید حباب های ریز امکان جذب هر چه بیشتر اکسیژن را فراهم میکند. بدنه این دیفیوزر ها نسبت به خورندگی از مقاومت بالایی برخوردار است.

Zistab pajoohesh d2 1 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

 

لازم به ذکر است دیفیوزر های هوادهی تولید شده در گروه صنعتی رایمون از طول عمر بالا مشابه نمونه خارجی خود برخوردار بوده و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد.

کارفرمایان گرامی توجه داشته باشند دیفیوزر های هوا آرمان زاپکو با دو خروجی هوا ۱ و ۳/۴ اینچ تولید می شود.

دیفیوزر هوا آرمان زاپکو

دیفیوزر دیسـکی آرمان زاپکو سـاخت شـرکت مهندسـی زیست آب پژوهش به منظور هوادهی در حوضچه های تصفیه فاضلاب و پرورش ماهی کاربرد زیادی داشته و دارای ماکزیمم ظرفیت هوادهی بصورت یکنواخت بوده و با کمترین فشار عملیاتی کار می کند. جنس این دیفیوزر از پلی پروپیلن (PP) بوده و مقاومتی عالی در مقابل اغلب مواد شیمیایی و فاضلاب های انسانی و صنعتی دارد . این دیفیوزر با لاســـتیک هایی از جنس EPDM ( برای اســـتفاده در درجه حرارت های بالاتر از جنس سیلیکون) و سوراخ هایی بسیار ریز ساخته می شوند. اتصال دنده ی زیر آن ، با اندازه ی “ ۳/۴ و هم چنین“۱ متناسب با طرح لوله کشی قابل ارائه خواهد بود . جدول زیر مشخصات این دیفیوزر را معین می کند :

Diffuser - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

کاربرد دیفیوزر ها در تصفیه آب و فاضلاب

 • جلوگیری از تشکیل رسوب و لجن در کف حوضچه ها با ایجاد آشوب و تلاطم؛
 •  هوادهی و هوا رسانی به باکتری های هوازی جهت تصفیه بهتر و تجزیه فاضلاب؛
 • جلوگیری از ایجاد شرایط هوازی؛
 • استفاده در واحد های شناورسازی و دانه گیری به منظور جداسازی چربی و روغن.

دیف2 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

کاربرد دیفیوزر هوا یا افشانک هوا در صنعت ماهی و آبزی پروری

گروه صنعتی رایمون با توجه به نیاز صنعت آبزی پروری اقدام به تولید دیفیوزر های هوا مناسب برای این صنعت نموده است. دیفیوزر هوا حباب ریز آرمان زاپکو در تامین اکسیژن استخر و حوضچه پرورش ماهی کاربرد داشته و عمل انتقال اکسیژن به آب جهت بهبود کیفیت پرورش ماهی را تامین می کند.  جداقل اکسیژن محلول (Dissolved Oxygen) مورد نیاز در هر استخر به گونه آبزی، دمای آب، سن و اندازه ماهی و … بستگی دارد. همچنین عواملی از قبیل وضعیت سلامت ماهی، میزان نیترات و آمونیاک ماهی در تعیین میزان اکسیژن محلول مورد نیاز تعیین کننده هستند. به طور کلی تحقیقات نشان داده رشد آبزیان در اکسیژن محلول در حد اشباع در بهترین حالت می باشد. دیفیوزر هوا آرمان زاپکو قابلیت تامین اکسیژن محلول مورد نیاز استخر های پرورش ماهی را دارا بوده ودر این زمینه دارای سابقه درخشانی در داخل و خارج از کشور می باشد.

دیف1 1 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

نمونه ای از پروژه های انجام شده دیفیوزر هوادهی گروه صنعتی رایمون

شرایط نگهداری از دیفیوزر های هوا

باید توجه شود دیفیوزر ها تا قبل از نصب در محل نگهداری، باید در محیطی خشک و تاریک و به دور از هرگونه تماس با نور آفتاب، آب و یا خاک قرار گیرند. اشعه UV آفتاب، سرما و گرما شدید، گرد و غبار خاصیت ارتجاعی غشای لاستیکی دیفیوزر یا همان ممبران دیفیوزر را از بین می برد. بنابراین پیش از استفاده و نصب در محل مورد نیاز، کلیه دیفیوزر ها برای در امان ماندن از نور آفتاب و گرد و غبار باید با عایق و یا پارچه ضد آب پوشانده شده و یا در انبار به مدت نهایتا یک سال نگهداری شوند.

دیفیوزر هوا آرمان - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزرهای دیسکی غشایی

جزئیات طراحی دیفیوزرهای دیسکی غشایی آرمان زاپکو از دو قطعه کلی شامل یک صفحه از جنس پلی پروپیلن تقویت شده با فایبر گلاس و یک غشاء از جنس EPDM تشکیل شده است. دیفیوزر غشایی در دو اندازه تولید می شود: ۱۰ اینچ و ۱۲ اینچ

 ساختار پایه یک دیسک پلی پروپیلن تقویت شده با فایبر گلاس است. این غشاء با یک حلقه پلاستیکی ساخته شده از پلی پروپیلن تقویت شده با فایبر گلاس ، در این دیسک قرار گرفته است. دیفیوزر آرمان زاپکو با یک اتصال ۱ اینچ به عنوان استاندارد عرضه می شود ولی در صورت درخواست امکان ارائه محصول با اتصال ۱۴ اینچ نیز وجود دارد. این دیفیوزر ها  بطور استاندارد با یک غشای EPDM قوی ارائه می شود ولی امکان ارائه این محصول باغشاهای سیلیکونی برای نیازهای خاص نیز وجود دارد.

دیفیوزرهای غشایی آرمان زاپکو قادر به کار به صورت متناوب هستند. این دیفیوزر هوا محدوده کنترلی بسیار گسترده ای ما بین ۰ تا ۱۵ متر مکعب در ساعت دارد. برای انتخاب میزان هوای مورد نیاز در شرایط مختلف از برگه اطلاعاتی (data sheet) دیفیوزر استفاده گردد. دیفیوزرهای دیسکی آرمان زاپکو انتقال اکسیژن بسیار بالایی را نتیجه می دهد بگونه ای که این مقدار در آب خالص بیش از ۲۵ گرم اکسیژن در هر متر مکعب برای یک بستر مسطح و عمق مناسب آب می باشد.

دیفیوزر 1 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر 34 سانتی پشت.jpg - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

انواع دیفیوزر هوا

دیفیوزر ها به دو نوع حباب ریز (Fine Bubble) و حباب درشت (Coarse Bubble) وجود دارند. دیفیوزرهای حباب ریز با فراوانی و ریز بودن حباب ها باعث افزایش سطح برخورد و دسترسی بیشتر به اکسیژن می شود. در اکثر موارد به جز زمانی که حجم مواد جامد زیاد باشد از این نوع دیفیوزر استفاده می شود.

دیفیوزرهای حباب درشت حباب های بزرگی به قطر ۶.۵ تا ۱۳ میلی متر تولید می کنند که به سرعت از کف تصفیه خانه تزریق می شود. از این نوع دیفیوزر در متعادل ساز برای جلوگیری از بی هوازی شدن و ایجاد بو، در هاضم های هوازی و همچنین در مخزن هوادهی استفاده می شود. در سیال‌هایی که غلظت مواد جامد بالایی دارند و یا سیال چسبناک باشد، حباب درشت ها کاربرد بیشتری دارند.

تامین اکسیژن در دیفیوزرهای حباب درشت ۱/۲ دیفیوزرهای هوادهی حباب ریز با همان حجم هوا است و مصرف انرژی بیشتری دارد. به همین دلیل در سال های اخیر تقاضای آن نسبت به حباب ریز پایین آمده است. در واقع دیفیوزر های حباب درشت بیشتر به منظور ایجاد تلاطم و در واحد هایی همچون واحد دانه گیری مورد استفاده قرار می گیرد.

دیفیوزرهای هوادهی از نظر شکل به سه دسته دیسکی (Disc)، لوله ای (Tube) و صفحه ای (Plate) تقسیم می شوند. از بین آن ها نوع دیسکی به دلیل داشتن خصوصیات هوادهی مناسب و مقاومت بالا در برابر گرفتگی و همچنین نصب آسان، متقاضی بیشتری را دارد.

انتخاب دیفیوزر هوا

برای انتخاب دیفیوزر در یک تصفیه خانه باید ظرفیت بلوئر را بدانیم. ظرفیت بلوئر نیز با توجه به میزان آلودگی فاضلاب و نوع فرآیند تصفیه آن مشخص می شود. با داشتن میزان دبی و فشار می توان با استفاده از کاتالوگ بلوئر مناسب ترین آن را انتخاب نمود.

diffuser5 raymon 300x225 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

همچنین هر چقدر عمق نصب دیفیوزرها بیشتر باشد راندمان انتقال اکسیژن بالاتر می رود. علاوه بر این باید به لوله کشی برای نصب دیفیوزر ها دقت داشت تا هوا به طور یکنواخت در تمام حجم فاضلاب منتشر شود.

اهداف دیفیوزر هوا

دیفیوزر های هوا از ایجاد شرایط بی هوازی در سیستم جلوگیری کرده و سبب کمک به تجزیه فاضلاب از طریق باکتری های هوازی می شود. همچنین با ایجاد آشفتگی و حرکت در سیستم از ایجاد لجن، رسوب و بیومس در کف حوضچه و مخازن جلوگیری می کند. از دیفیوزر های هوادهی در واحد های جداسازی چربی و گریس نیز استفاده می شود. از دیفیوزر های هوادهی در پرورش ماهی در آب های سرد و گرم و همچنین در استخر ها نیز استفاده می شود.

یکی از اهداف اصلی گروه صنعتی رایمون ساخت و فروش دیفیوزر هوادهی با بهترین قیمت و برترین کیفیت می باشد. متقاضیان محترم می توانند ابتدا کالای مورد نیاز خود را مشاهده و از نظر کیفیت بررسی و امتحان و سپس خریداری کنند.

انواع دیفیوزر ها

دیفیوزرهای بشقابی یا دیسکی

یکی از پرکاربرد ترین نوع دیفیوزر هوا، دیفیوزرهای بشقابی یا دیسکی هستند که در سه سایز تولید می شوند:DISK - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

 1. دیفیوزر ۱۰ اینچ (۲۵ سانتی متر)
 2. دیفیوزر ۱۲ اینچ (۳۰ سانتی متر)
 3. دیفیوزر ۱۴ اینچ (۳۵ سانتی متر)

گروه صنعتی رایمون تامین کننده انواع برند های دیفیوزر از  جنس EPDM و سرامیکی در انواع دیسکی(Disc Diffuser)، لوله ای(تیوپی)،پلیتی، تیوب دیفیوزر(Tube Diffuser) با دو نوع دیفیوزر حباب ریز(Fine Bubble) و حباب درشت(Coarse Bubble) می باشد.

دیفویزر جگر Jager

در این نوع از دیفیوزر ها میتوان به دیفیوزر جگر/جاگر(Jager) ساخت کشور آلمان اشاره کرد. این دیفیوزر ها در دو سایز زیر تولید می شوند:

 • دیفیوزر ۱۴ اینچ: دبی ماکزیموم ۱۵ متر مکعب برساعت HD340
 • دیفیوزر ۱۰ اینچ: دبی ماکزیموم ۱۰ متر مکعب بر ساعت HD270

دیفیوزر لوله ای

این نوع دیفیوزر در مخزن هایی با عرض کم و نیاز به هوادهی زیاد استفاده می شوند.Pipe - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

و در دو نوع حباب درشت و حباب ریز تولید می گردند. کاربرد این نوع از دیفیوزر ها بیشتر در سیستم لجن فعال، سیستم های SBR و  MBR است.

دیفیوزر لوله ای آرمان زاپکو

دیفیوزر لوله ای آرمان زاپکو ساخت شرکت زیست آب پژوهش دارای عملکرد عالی برای انتقال اکسیژن به حوضچه های هوادهی در سیستم های تصفیه فاضلاب و پرورش ماهی می باشد . جنس بدنه ی استوانه ای از پی وی سی (PVC) فشار قوی بوده و مقاومتی عالی در مقابل اغلب مواد شیمیایی و فاضلاب های انسانی و صنعتی دارد . لاسـتیک های مورد اسـتفاده در آن از جنس (EPDM) وبرای درجه حرارت های بالاتر از جنس سیلیکون بوده و دارای سوراخ هایی بسیار ریز و یا متوسط ، بسته به مورد مصرف ساخته می شوند.

TUBE DIFFUSER - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر لوله ای زیست آب پژوهش در موارد زیر کاربرد دارد :

 حوضچه های هوادهی در فرآیند لجن فعال با هوادهی عمقی .

 • حوضچه های نگهداری لجن
 •  سیستم تصفیه فاضلاب SBR
 • سیستم تصفیه فاضلاب MBR
 •  مخازن پرورش ماهی

دیفیوزر لوله ای به منظور جداسازی چربی و گریس، ایجاد اکسیژن مورد نیاز برای باکتری های تجزیه کننده و همچنین ایجاد تلاطم در مخزن به منظور اجتناب از تشکیل رسوب مورد استفاده قرار می گیرد.

دیفیوزر لوله ای سوپراتک Supratec

دیفیوزر لوله ای سوپراتک دارای لوله پلیپروپیلن و ممبران EPDM است. از مزایای دیفیوزر لوله ای سوپراتک می توان به بالا بودن راندمان، طول عمرو کاهش افت فشار اشاره کرد. این دیفیوزر در سه سایز ۵۰، ۷۵، ۱۰۰ سانتی متر در بازار موجود می باشد و به دو صورت حباب ریز و حباب درشت ساخته می شود.

TUBE - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر پلیتی PLATE

این دیفیوزر از پلی پروپیلن مقاوم شده با فیبر شیشه ای ساخته می شود. به دلیل طراحی خاص اینگونه از دیفیوزر ها میزان انتقال اکسیژن بسیار بالا رفته، دارای افت کم با فشار ثابت هستند و در هر شرایطی جواب گو هستد. این طراحی خاص سبب افزایش راندمان و طول عمر دیفیوزر پلیتی شده است.دیفیوزر پلیتی در صنایع مختلفی از جمله پروزش ماهی و انواع آب زیان، صنایع غذایی و لبنی، آب و فاضلاب، فولاد و غیره کاربرد دارد.لازم به ذکر است دیفیوزر ایرانی و خارجی گروه صنعتی رایمون علاوه بر محبوبیت در صنعت آب و فاضلاب، طرفداران بسیاری در حوزه پرورش ماهی دارد. 

PLATE - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

آماده سازی دیفیوزر ها

قبل از نصب دیفیوزر ها (انواع مختلف از جمله دیفیوزر پلیتی، دیفیوزر دیسکی، دیفیوزر تیوبی و …)، باید از تمیز بودن لوله ها اطمینان حاصل کنید. تمام قطعات فرز کاری، خاک و غیره باید هنگام روشن شدن بلوئر خارج شوند. در غیر این صورت به دیفیوزر منتقل شده و باعث ایجاد آسیب جدی یا حتی ترکیدن غشای دیفیوزر شوند. دیفیوزرهای غشایی قابلیت نصب بر روی لوله های گرد و مربع را دارند.

دیفیوزر هوا نگهداری - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

 

نصب و راه اندازی دیفیوزر ها

دیفیوزر غشایی بوسیله اتصال رزوه ای یک اینچ (یا به درخواست مشتری ۲۴ اینچ) بر روی لوله هوا متصل می گردد. همیشه اطمینان حاصل کنید که دیفیوزر کاملا محکم و افقی مونتاژ شده است. از تمیز بودن و سالم بودن سطوح مطمئن شوید.

آزمایش انتقال اکسیژن دیفیوزر ها

قبل از انجام آزمایش انتقال اکسیژن به عنوان اثربخشی دیفیوزر غشایی، آزمایش انتقال اکسیژن مطابق با آیین نامه های اذعان شده (به عنوان مثال دستور العمل ATV با توجه به روش آب تمیز یا روش فاضلاب انجام می شود. مقادیر گارانتی باید بطور اختصاصی کنترل و اندازه گیری شوند. همچنین اندازه گیری دقیق حجم هوای عبوری از دیفیوزر مورد نیاز است. راه اندازی تانک هوادهی پس از اتمام موفقیت آمیز آزمایش انتقال اکسیژن، انجام می شود. در صورتی که پیش بینی می شود راه اندازی تانک هوادهی با تأخیر صورت خواهد گرفت، مطمئن شوید که دیفیوزرها به اندازه کافی توسط آب (حداقل ۱۰۰ سانتی متر) پوشانده شده اند بطوری که دیفیوزرها در برابر نور شدید خورشید و یا یخ زدگی محافظت شوند.

نکات نگه داری دیفیوزر ها

دیفیوزرهای دیسکی, تجهیزاتی با هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین هستند و تا حدودی عمل خود تمیز سازی را در طول چرخه عملکرد انجام می دهند. با این حال، ما توصیه می شود تنها در حین کار منظم با بار کامل و حداکثر به مدت ۱۵ دقیقه، دیفیوزرها به منظور انجام عمل تمیز کاری دیفیوزرها تحت بار قرار دهید. این عمل سبب از بین بردن رسوبات ناشی از عدم تحرک طولانی مدت دیفیوزرها شده و غشای دیفیوزر تمیز می شود.

دیفیوزر سایت - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

قبل از هر بار خالی کردن مخازن، باید شرایط کیفی دیفیوزرها به صورت بصری مورد بررسی قرار بگیرند. در طی این بازرسی باید به خرابی های احتمالی توجه ویژه ای داشته باشید. در صورت وجود هرگونه دیفیوزر خراب و آسیب دیده، باید با دقت تعویض شود. شکل حباب باید روزانه و افت فشار بصورت ماهاینه بررسی و ثبت شود. هرگونه تغییر واضح در شکل حباب و یا افت فشار باید فورا گزارش شود. در تصفیه خانه هایی که دارای حالت بهره برداری متناوب هستند، درصورتی که دیفیوزر غشایی آسیب دیده در سیستم وجود داشته باشد این خطر وجود دارد که لجن وارد سیستم لوله کشی هوا شده و در نتیجه عملکرد کلیه دیفیوزرها را مختل و عمر مفید آنها را کاهش دهد.

نگهداری از دیفیوزر هوا دیسکی

دیفیوزرهای دیسکی غشایی, تجهیزاتی با هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین هستند و تا حدودی عمل خود تمیز سازی را در طول چرخه عملکرد انجام می دهند. با این حال ، ما توصیه می کنیم که فقط در حین کار منظم با بار کامل و حداکثر به مدت ۱۵ دقیقه، دیفیوزرها را به منظور انجام عمل تمیز کاری دیفیوزرها تحت بار قرار دهید. این عمل سبب از بین بردن رسوبات ناشی از عدم تحرک طولانی مدت دیفیوزرها و غشای دیفیوزر می شود.

پایش قبل از هر بار خالی کردن مخازن، باید شرایط کیفی دیفیوزرها به صورت بصری مورد بررسی قرار بگیرند. در طی این بازرسی باید به خرابی های احتمالی توجه ویژه ای داشته باشید. در صورت وجود هرگونه دیفیوزر خراب و آسیب دیده، باید با دقت تعویض شود. شکل حباب باید روزانه و افت فشار بصورت ماهاینه بررسی و ثبت شود. هر گونه تغییر واضح در شکل حباب و یا افت فشار باید فورا به شرکت گزارش شود. در تصفیه خانه هایی که دارای حالت بهره برداری متناوب هستند، درصورتی که دیفیوزر غشایی آسیب دیده در سیستم وجود داشته باشد. این خطر وجود دارد که لجن وارد سیستم لوله کشی هوا شده و در نتیجه عملکرد کلیه دیفیوزرهای دیسکی غشایی را مختل و عمر مفید آنها را کاهش دهد.

دیفیوزر زنجان - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

اجرای ۶۲۰ دیفیوزر هوا زاپکو تصفیه خانه دانشگاه زنجان

بررسی شکل حباب ها

شکل حباب های خروجی از دیفیوزرها باید پس از اتمام کار راه اندازی ارزیابی شود. برای این منظور بایستی هوادهی دیفیوزرها را از حداکثر بار تا پایین ترین مقدار کاهش داده و شکل حباب های خروجی را کنترل نمود. همچنین شکل حبابها در مخزن کنترل شود:

دیف3 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

زمانی که حداقل ۶۰ تا ۱۰۰ سانتی متر آب بالای لبه بالایی دیفیوزر ها پر شده است و زمانی که دمای آب در تانک هوادهی حداکثر ۱۰ درجه سانتیگراد است.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با کارشناسان ما در گروه صنعتی رایمون تماس بگیرید

۰۲۱-۴۴۱۷۹۶۰۴

محصولات مرتبط در زیست آب پژوهش

فروش بلوئر هوادهیblower - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

قیمت دیفیوزر هوادهی

بهترین قیمت دیفیوزر،  بهترین خدمات طراحی و مشاوره و بهترین کارایی و کیفیت را از ما دریافت خواهید کرد! برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

جهت تعیین نوع و تعداد و قیمت دیفیوزر مورد نیاز خود با کارشناسان ما در شرکت زیست آب پژوهش تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۴۴۱۷۹۴۵۵

.

این صفحه را به اشتراک بگذارید