دیفیوزر هوادهی | Diffuser

قیمت دیفیوزر هوادهی/ خرید و فروش دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی. شرکت زیست آب پژوهش به منظور تامین دیفیوزر هوا مورد نیاز صنایع مختلف همچون پرورش ماهی و آبزیان، استخر و  و تصفیه خانه های آب و فاضلاب کشور اقدام به تولید، واردات و فروش عمده انواع دستگاه دیفیوزر هوا از جمله لوله ای و پلیتی، دیفیوزرهای حباب ریز و حباب درشت دیسکی و … از شرکت های معتبر سازنده خارجی از جمله Ecologix, Aquaflex, Jager  وSupratec  نموده است.

هرچه اندازه حباب های دیفیوزر هوا ریز تر باشد، هوارسانی با سرعت بیشتری انجام میشود زیرا در این حالت سطح خارجی حباب ها افزایش می یابد. از دیفیوزر های حباب درشت به منظور ایجاد تلاطم استفاده می گردد. با توجه به تنوع زیاد دیفیوزر و یا افشانک ها، این تجهیزات در سایزهای متنوع و جنس های مختلف از جمله پلی پروپیلن، PVC و … ساخته می شوند.

diffuser raymon 300x229 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

 

دیفیوزر هوادهی در لغت به معنای منتشر کننده هوا می باشد. در تصفیه خانه فاضلاب بلوئر اکسیژن را تهیه می کند و این اکسیژن به وسیله دیفیوزر ها به واحد هوادهی منتقل می شود. واحد هوادهی قلب تصفیه خانه فاضلاب است و بین ۵۰ تا ۷۰ درصد انرژی کل تصفیه خانه صرف را به خود اختصاص می دهد. با داشتن یک سیستم تامین اکسیژن موثر می توان این نیاز به انرژی را کاهش داد.

مشخصات دیفیوزر هواده

به منظور انتقال و پخش هماهنگ هوا از دستگاه بلوئر از دیفیوزر یا همان افشانک یا نازل استفاده می شود. تعداد دیفیوزر های مورد نیاز با توجه به ظرفیت بلوئر مصرفی تعیین می گردد. همچنین برای جهت تعیین میزان فشار بلوئر میزان افت فشار هر دیفیوزر حدود ۵۰ میلی بار در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است میزان ارتفاع استخر یا همان عمقی که دیفیوزر در آن قرار دارد با راندمان هوادهی ارتباط مستقیم دارد.

یکی از روش های معمول تصفیه فاضلاب استفاده از فرآیند لجن فعال می باشد. در این فرآیند از هوادهی گستره استفاده می شود. در این فرآیند فاضلاب پس از عبور از مرحله آشغالگیری، دانه گیری و ته نشینی اولیه در تماس با هوا قرار می گیرد.

شرکت زیست آب پژوهش تامین کننده انواع دیفیوزر هوا

برای اطلاع از سایر محصولات و استعلام قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید.
۰۲۱-۴۴۱۷۹۴۵۵
  
D. Arman 300x206 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر ایرانی: دیفیوزر آرمان زاپکو
جزئیات بیشتر این محصول
 
 
D. Jager 281x300 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر Jager HD270/Jager HD340
جزئیات بیشتر این محصول
 
 
 
 
D.Supratec 300x230 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر Supratec 10INCH
جزئیات بیشتر این محصول
 
 
 
D.Supratec 300x230 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر Supratec 20INCH 
جزئیات بیشتر این محصول
 


diffuser Ecologix 150x150 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر ECOLOGIX
kam air - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر KAM AIR جزئیات بیشتر این محصول قیمت دیفیوزر هوادهی جهت کسب اطلاع از موجودی و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید. ۰۲۱-۴۴۱۷۹۶۰۴

شرکت زیست آب پژوهش برترین سازنده و تامین کننده انواع دیفیوزر ایرانی و خارجی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت. ابتدا مقایسه، سپس خریداری کنید.

image 300x93 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر ایرانی آرمان زاپکو

در بسیاری از روش های بیولوژیکی تصفیه آب و فاضلاب از فرآیند هوادهی استفاده می شود. در این حالت طراحی بهینه فرآبند هوادهی از اهمیت بالایی برخوردار است. در نتیجه انتخاب صحیح افشانک و یا دیفیوزر هوا بسیار با اهمیت است. گروه صنعتی رایمون طی سال ها تجربه و با اتکا به دانش متخصصین خود موفق به ساخت دیفیوزر هوای ایرانی با کیفیت برابر با نمونه خارجی و با بهترین قیمت شده است. ممبران این دیفیوزر ها از جنس EPDM و بدنه آن از جنس پلیمر است.

Zistab pajoohesh d1 1 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

طراحی این دیفیوزر ها به گونه ایست که با تولید حباب های ریز امکان جذب هر چه بیشتر اکسیژن را فراهم میکند. بدنه این دیفیوزر ها نسبت به خورندگی از مقاومت بالایی برخوردار است.

Zistab pajoohesh d2 1 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

 

لازم به ذکر است دیفیوزر های هوادهی تولید شده در گروه صنعتی رایمون از طول عمر بالا مشابه نمونه خارجی خود برخوردار بوده و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد.

 

کاربرد دیفیوزر ها در تصفیه آب و فاضلاب

 • جلوگیری از تشکیل رسوب و لجن در کف حوضچه ها با ایجاد آشوب و تلاطم؛
 •  هوادهی و هوا رسانی به باکتری های هوازی جهت تصفیه بهتر و تجزیه فاضلاب؛
 • جلوگیری از ایجاد شرایط هوازی؛
 • استفاده در واحد های شناورسازی و دانه گیری به منظور جداسازی چربی و روغن.

شرایط نگهداری از دیفیوزر های هوا

باید توجه شود دیفیوزر ها تا قبل از نصب در محل نگهداری، باید در محیطی خشک و تاریک و به دور از هرگونه تماس با نور آفتاب، آب و یا خاک قرار گیرند. اشعه UV آفتاب، سرما و گرما شدید، گرد و غبار خاصیت ارتجاعی غشای لاستیکی دیفیوزر یا همان ممبران دیفیوزر را از بین می برد. بنابراین پیش از استفاده و نصب در محل مورد نیاز، کلیه دیفیوزر ها برای در امان ماندن از نور آفتاب و گرد و غبار باید با عایق و یا پارچه ضد آب پوشانده شده و یا در انبار به مدت نهایتا یک سال نگهداری شوند.

دیفیوزر هوا آرمان - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزرهای دیسکی غشایی

جزئیات طراحی دیفیوزرهای دیسکی غشایی آرمان زاپکو از دو قطعه کلی شامل یک صفحه از جنس پلی پروپیلن تقویت شده با فایبر گلاس و یک غشاء از جنس EPDM تشکیل شده است. دیفیوزر غشایی در دو اندازه تولید می شود: ۱۰ اینچ و ۱۲ اینچ

 ساختار پایه یک دیسک پلی پروپیلن تقویت شده با فایبر گلاس است. این غشاء با یک حلقه پلاستیکی ساخته شده از پلی پروپیلن تقویت شده با فایبر گلاس ، در این دیسک قرار گرفته است. دیفیوزر آرمان زاپکو با یک اتصال ۱ اینچ به عنوان استاندارد عرضه می شود ولی در صورت درخواست امکان ارائه محصول با اتصال ۱۴ اینچ نیز وجود دارد. این دیفیوزر ها  بطور استاندارد با یک غشای EPDM قوی ارائه می شود ولی امکان ارائه این محصول باغشاهای سیلیکونی برای نیازهای خاص نیز وجود دارد.

انواع دیفیوزر هوا

دیفیوزر ها به دو نوع حباب ریز (Fine Bubble) و حباب درشت (Coarse Bubble) وجود دارند. دیفیوزرهای حباب ریز با فراوانی و ریز بودن حباب ها باعث افزایش سطح برخورد و دسترسی بیشتر به اکسیژن می شود. در اکثر موارد به جز زمانی که حجم مواد جامد زیاد باشد از این نوع دیفیوزر استفاده می شود.

دیفیوزرهای حباب درشت حباب های بزرگی به قطر ۶.۵ تا ۱۳ میلی متر تولید می کنند که به سرعت از کف تصفیه خانه تزریق می شود. از این نوع دیفیوزر در متعادل ساز برای جلوگیری از بی هوازی شدن و ایجاد بو، در هاضم های هوازی و همچنین در مخزن هوادهی استفاده می شود. در سیال‌هایی که غلظت مواد جامد بالایی دارند و یا سیال چسبناک باشد، حباب درشت ها کاربرد بیشتری دارند.

دیفیوزر هوا - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

تامین اکسیژن در دیفیوزرهای حباب درشت ۱/۲ دیفیوزرهای هوادهی حباب ریز با همان حجم هوا است و مصرف انرژی بیشتری دارد. به همین دلیل در سال های اخیر تقاضای آن نسبت به حباب ریز پایین آمده است.

دیفیوزرهای هوادهی از نظر شکل به سه دسته دیسکی (Disc)، لوله ای (Tube) و صفحه ای (Plate) تقسیم می شوند. از بین آن ها نوع دیسکی به دلیل داشتن خصوصیات هوادهی مناسب و مقاومت بالا در برابر گرفتگی و همچنین نصب آسان، متقاضی بیشتری را دارد.

انتخاب دیفیوزر هوا

برای انتخاب دیفیوزر در یک تصفیه خانه باید ظرفیت بلوئر را بدانیم. ظرفیت بلوئر نیز با توجه به میزان آلودگی فاضلاب و نوع فرآیند تصفیه آن مشخص می شود. با داشتن میزان دبی و فشار می توان با استفاده از کاتالوگ بلوئر مناسب ترین آن را انتخاب نمود.

diffuser5 raymon 300x225 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

همچنین هر چقدر عمق نصب دیفیوزرها بیشتر باشد راندمان انتقال اکسیژن بالاتر می رود. علاوه بر این باید به لوله کشی برای نصب دیفیوزر ها دقت داشت تا هوا به طور یکنواخت در تمام حجم فاضلاب منتشر شود.

اهداف دیفیوزر هوا

دیفیوزر های هوا از ایجاد شرایط بی هوازی در سیستم جلوگیری کرده و سبب کمک به تجزیه فاضلاب از طریق باکتری های هوازی می شود. همچنین با ایجاد آشفتگی و حرکت در سیستم از ایجاد لجن، رسوب و بیومس در کف حوضچه و مخازن جلوگیری می کند. از دیفیوزر های هوادهی در واحد های جداسازی چربی و گریس نیز استفاده می شود. از دیفیوزر های هوادهی در پرورش ماهی در آب های سرد و گرم و همچنین در استخر ها نیز استفاده می شود.

یکی از اهداف اصلی گروه صنعتی رایمون ساخت و فروش دیفیوزر هوادهی با بهترین قیمت و برترین کیفیت می باشد. متقاضیان محترم می توانند ابتدا کالای مورد نیاز خود را مشاهده و از نظر کیفیت بررسی و امتحان و سپس خریداری کنند.

انواع دیفیوزر ها

دیفیوزرهای بشقابی یا دیسکی

یکی از پرکاربرد ترین نوع دیفیوزر هوا، دیفیوزرهای بشقابی یا دیسکی هستند که در سه سایز تولید می شوند:DISK - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

 1. دیفیوزر ۱۰ اینچ (۲۵ سانتی متر)
 2. دیفیوزر ۱۲ اینچ (۳۰ سانتی متر)
 3. دیفیوزر ۱۴ اینچ (۳۵ سانتی متر)

گروه صنعتی رایمون تامین کننده انواع برند های دیفیوزر از  جنس EPDM و سرامیکی در انواع دیسکی(Disc Diffuser)، لوله ای(تیوپی)،پلیتی، تیوب دیفیوزر(Tube Diffuser) با دو نوع دیفیوزر حباب ریز(Fine Bubble) و حباب درشت(Coarse Bubble) می باشد.

دیفویزر جگر Jager

در این نوع از دیفیوزر ها میتوان به دیفیوزر جگر/جاگر(Jager) ساخت کشور آلمان اشاره کرد. این دیفیوزر ها در دو سایز زیر تولید می شوند:

 • دیفیوزر ۱۴ اینچ: دبی ماکزیموم ۱۵ متر مکعب برساعت HD340
 • دیفیوزر ۱۰ اینچ: دبی ماکزیموم ۱۰ متر مکعب بر ساعت HD270

دیفیوزر لوله ای

این نوع دیفیوزر در مخزن هایی با عرض کم و نیاز به هوادهی زیاد استفاده می شوند.Pipe - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

و در دو نوع حباب درشت و حباب ریز تولید می گردند. کاربرد این نوع از دیفیوزر ها بیشتر در سیستم لجن فعال، سیستم های SBR و  MBR است.

 

دیفیوزر پلیتی PLATE

این دیفیوزر از پلی پروپیلن مقاوم شده با فیبر شیشه ای ساخته می شود. به دلیل طراحی خاص اینگونه از دیفیوزر ها میزان انتقال اکسیژن بسیار بالا رفته، دارای افت کم با فشار ثابت هستند و در هر شرایطی جواب گو هستد. این طراحی خاص سبب افزایش راندمان و طول عمر دیفیوزر پلیتی شده است.دیفیوزر پلیتی در صنایع مختلفی از جمله پروزش ماهی و انواع آب زیان، صنایع غذایی و لبنی، آب و فاضلاب، فولاد و غیره کاربرد دارد.لازم به ذکر است دیفیوزر ایرانی و خارجی گروه صنعتی رایمون علاوه بر محبوبیت در صنعت آب و فاضلاب، طرفداران بسیاری در حوزه پرورش ماهی دارد. 

آماده سازی دیفیوزر ها

قبل از نصب دیفیوزر ها، باید از تمیز بودن لوله ها اطمینان حاصل کنید. تمام قطعات فرز کاری، خاک و غیره باید هنگام روشن شدن بلوئر خارج شوند. در غیر این صورت به دیفیوزر منتقل شده و باعث ایجاد آسیب جدی یا حتی ترکیدن غشای دیفیوزر شوند. دیفیوزرهای غشایی قابلیت نصب بر روی لوله های گرد و مربع را دارند.

دیفیوزر هوا نگهداری - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

 

نصب و راه اندازی دیفیوزر ها

دیفیوزر غشایی بوسیله اتصال رزوه ای یک اینچ (یا به درخواست مشتری ۲۴ اینچ) بر روی لوله هوا متصل می گردد. همیشه اطمینان حاصل کنید که دیفیوزر کاملا محکم و افقی مونتاژ شده است. از تمیز بودن و سالم بودن سطوح مطمئن شوید.

نکات نگه داری دیفیوزر ها

دیفیوزرهای دیسکی, تجهیزاتی با هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین هستند و تا حدودی عمل خود تمیز سازی را در طول چرخه عملکرد انجام می دهند. با این حال، ما توصیه می شود تنها در حین کار منظم با بار کامل و حداکثر به مدت ۱۵ دقیقه، دیفیوزرها به منظور انجام عمل تمیز کاری دیفیوزرها تحت بار قرار دهید. این عمل سبب از بین بردن رسوبات ناشی از عدم تحرک طولانی مدت دیفیوزرها شده و غشای دیفیوزر تمیز می شود.

قبل از هر بار خالی کردن مخازن، باید شرایط کیفی دیفیوزرها به صورت بصری مورد بررسی قرار بگیرند. در طی این بازرسی باید به خرابی های احتمالی توجه ویژه ای داشته باشید. در صورت وجود هرگونه دیفیوزر خراب و آسیب دیده، باید با دقت تعویض شود. شکل حباب باید روزانه و افت فشار بصورت ماهاینه بررسی و ثبت شود. هرگونه تغییر واضح در شکل حباب و یا افت فشار باید فورا گزارش شود. در تصفیه خانه هایی که دارای حالت بهره برداری متناوب هستند، درصورتی که دیفیوزر غشایی آسیب دیده در سیستم وجود داشته باشد این خطر وجود دارد که لجن وارد سیستم لوله کشی هوا شده و در نتیجه عملکرد کلیه دیفیوزرها را مختل و عمر مفید آنها را کاهش دهد.

محصولات مرتبط در زیست آب پژوهش

فروش بلوئر هوادهیblower - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

قیمت دیفیوزر هوادهی

بهترین قیمت دیفیوزر،  بهترین خدمات طراحی و مشاوره و بهترین کارایی و کیفیت را از ما دریافت خواهید کرد! برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

جهت تعیین نوع و تعداد و قیمت دیفیوزر مورد نیاز خود با کارشناسان ما در شرکت زیست آب پژوهش تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۴۴۱۷۹۴۵۵

.

این صفحه را به اشتراک بگذارید