دیفیوزر هوادهی | Diffuser

قیمت دیفیوزر هوا/ فروش دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی. شرکت زیست آب پژوهش به منظور تامین دیفیوزر هوا مورد نیاز صنایع مختلف همچون پرورش ماهی و آبزیان، استخر و  و تصفیه خانه های آب و فاضلاب کشور اقدام به تولید، واردات و فروش عمده انواع دستگاه دیفیوزر هوا از جمله لوله ای و پلیتی، دیفیوزرهای حباب ریز و حباب درشت دیسکی و … از شرکت های معتبر سازنده خارجی از جمله Ecologix، Jager  وSupratec  نموده است.

دیفیوزر هوا2 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر هوا گروه صنعتی رایمون

هرچه اندازه حباب های دیفیوزر هوا ریز تر باشد، هوارسانی با سرعت بیشتری انجام میشود زیرا در این حالت سطح خارجی حباب ها افزایش می یابد. از دیفیوزر های حباب درشت به منظور ایجاد تلاطم استفاده می گردد. با توجه به تنوع زیاد دیفیوزر و یا افشانک ها، این تجهیزات در سایزهای متنوع و جنس های مختلف از جمله پلی پروپیلن، PVC و … ساخته می شوند.

دیفیوزر هوادهی دیسکی از یک صفحه غشایی از جنس EPDM , NRB و سیلیکون و همچنین از یک بدنه یا قاب از جنس پلیمر ( PP ،PVDF، PE و….) ساخته می شود. 

diffuser 1 min - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر هوادهی در لغت به معنای منتشر کننده هوا می باشد. در تصفیه خانه فاضلاب بلوئر اکسیژن را تهیه می کند و این اکسیژن به وسیله دیفیوزر ها به واحد هوادهی منتقل می شود. واحد هوادهی قلب تصفیه خانه فاضلاب است و بین ۵۰ تا ۷۰ درصد انرژی کل تصفیه خانه صرف را به خود اختصاص می دهد. با داشتن یک سیستم تامین اکسیژن موثر می توان این نیاز به انرژی را کاهش داد.

مشخصات دیفیوزر هواده

به منظور انتقال و پخش هماهنگ هوا از دستگاه بلوئر از دیفیوزر یا همان افشانک یا نازل استفاده می شود. تعداد دیفیوزر فاضلاب مورد نیاز با توجه به ظرفیت بلوئر مصرفی تعیین می گردد. همچنین برای جهت تعیین میزان فشار بلوئر میزان افت فشار هر دیفیوزر حدود ۵۰ میلی بار در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است میزان ارتفاع استخر یا همان عمقی که دیفیوزر در آن قرار دارد با راندمان هوادهی ارتباط مستقیم دارد.

یکی از روش های معمول تصفیه فاضلاب استفاده از فرآیند لجن فعال می باشد. در این فرآیند از هوادهی گستره استفاده می شود. در این فرآیند فاضلاب پس از عبور از مرحله آشغالگیری، دانه گیری و ته نشینی اولیه در تماس با هوا قرار می گیرد.

شرکت زیست آب پژوهش تامین کننده انواع دیفیوزر هوا

برای اطلاع از سایر محصولات و استعلام قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۴۴۱۷۹۴۵۵

  
D. Arman 300x206 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر ایرانی: دیفیوزر آرمان زاپکو
جزئیات بیشتر این محصول
 
 
D. Jager 281x300 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر Jager HD270/Jager HD340
جزئیات بیشتر این محصول
 
 
 
 
D.Supratec 300x230 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر Supratec 10INCH
جزئیات بیشتر این محصول
 
 
 
D.Supratec 300x230 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر Supratec 20INCH 
جزئیات بیشتر این محصول
 


diffuser Ecologix 150x150 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر ECOLOGIX
kam air - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)
دیفیوزر KAM AIR جزئیات بیشتر این محصول قیمت دیفیوزر هوادهی جهت کسب اطلاع از موجودی و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید. ۰۲۱-۴۴۱۷۹۶۰۴

شرکت زیست آب پژوهش برترین سازنده و تامین کننده انواع دیفیوزر ایرانی و خارجی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت. ابتدا مقایسه، سپس خریداری کنید.

image 300x93 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر لوله ای سوپراتک (Supratec)

دیفیوزر لوله ای سوپراتک علاوه بر کیفیت عالی از راندمان بالایی نیز برخوردار می باشد. دیفیزر لوله ای سوپراتک در حوض های هوادهی از جمله تصفیه فاضلاب و پرورش ماهی استفاده می شود. معمولا در حوض هایی با عرض کم که امکان نصب و چیدمان دیفیوزر هوادهی دیسکی سخت می شود، دیفیوزر هوادهی لوله ای به کار می رود. به دلیل راندمان بالای این نوع دیفیوزر در بین کارفرمایان از محبوبیت ویژه ای برخوردار هست. 13 225x300 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر لوله ای سوپراتک ساخت کشور آلمان می باشد و در اندازه های ۵۰ سانتی متر، ۷۵ سانتی متر و ۱۰۰ سانتی متر تولید می شود. شرکت زیست آب پژوهش وارد کننده دیفیوزر هوادهی برند سوپراتک می باشد و این دیفیوزر را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت به مشتری ارایه میدهد.

12 300x190 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر هوادهی لوله ای سوپراتک

دیفیوزر ایرانی آرمان زاپکو

در بسیاری از روش های بیولوژیکی تصفیه آب و فاضلاب از فرآیند هوادهی استفاده می شود. در این حالت طراحی بهینه فرآبند هوادهی از اهمیت بالایی برخوردار است. در نتیجه انتخاب صحیح افشانک و یا دیفیوزر هوا بسیار با اهمیت است. گروه صنعتی رایمون طی سال ها تجربه و با اتکا به دانش متخصصین خود موفق به ساخت دیفیوزر هوای ایرانی با کیفیت برابر با نمونه خارجی و با بهترین قیمت شده است. ممبران این دیفیوزر ها از جنس EPDM و بدنه آن از جنس پلیمر است.

Zistab pajoohesh d1 1 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

طراحی این دیفیوزر ها به گونه ایست که با تولید حباب های ریز امکان جذب هر چه بیشتر اکسیژن را فراهم میکند. بدنه این دیفیوزر ها نسبت به خورندگی از مقاومت بالایی برخوردار است.

Zistab pajoohesh d2 1 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

 

لازم به ذکر است دیفیوزر های هوادهی تولید شده در گروه صنعتی رایمون از طول عمر بالا مشابه نمونه خارجی خود برخوردار بوده و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد.

کارفرمایان گرامی توجه داشته باشند دیفیوزر های هوا آرمان زاپکو با دو خروجی هوا ۱ و ۳/۴ اینچ تولید می شود.

دیفیوزر هوا دیسکی آرمان زاپکو

دیفیوزر دیسـکی آرمان زاپکو سـاخت شـرکت مهندسـی زیست آب پژوهش به منظور هوادهی در حوضچه های تصفیه فاضلاب و پرورش ماهی کاربرد زیادی داشته و دارای ماکزیمم ظرفیت هوادهی بصورت یکنواخت بوده و با کمترین فشار عملیاتی کار می کند. جنس این دیفیوزر از پلی پروپیلن (PP) بوده و مقاومتی عالی در مقابل اغلب مواد شیمیایی و فاضلاب های انسانی و صنعتی دارد . این دیفیوزر با لاســـتیک هایی از جنس EPDM ( برای اســـتفاده در درجه حرارت های بالاتر از جنس سیلیکون) و سوراخ هایی بسیار ریز ساخته می شوند. اتصال دنده ی زیر آن ، با اندازه ی “ ۳/۴ و هم چنین“۱ متناسب با طرح لوله کشی قابل ارائه خواهد بود . جدول زیر مشخصات این دیفیوزر را معین می کند :

Diffuser - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر هوادهی دیسکی ضد خوردگی 

دیفیوزر هوادهی با غشای سیلسکون ساخت شرکت زیست آب پژوهش، مقاوم در برابر مواد شیمیایی با خاصیت  اسیدی و بازی و همچنین ازن می باشد. این دیفیوزر برای سیال با درجه حرارت های بالا تر نیز کاربرد دارد. برای اطلاع از قیمت دیفیوزرهوادهی ضد خوردگی (مقاوم در برابر خوردگی) با کارشناسان ما در شرکت زیست آب پژوهش تماس بگیرید.

ویژگی دیفیوزر آرمان زاپکو

 • دارای افت فشار بسیار پایین هستند.
 • در برابر رسوب و آلودگی مقاومت خوبی دارند
 • در طرح حباب ریز، حباب های گاز با قطر کمتر از ۱-۳ میلی متر تولید می کنند.
 • نظر به اینکه در دیفیوزرهای غشایی آرمان (برخلاف دیفیوزرهای لوله ای) کل سطح تولید کننده حباب در جهت جریان هیدرولیکی قرار دارد. لذا عمر مفید غشاء و نیز عملکرد هیدرولیکی آن در انتقال گاز مطلوب مطلوب می باشد.

دیفیوزر هوادهی قارچی / دیفیوزر طبقه ای

دیفیوزر هوادهی قارچی که به دیفیوزر طبقه ای نیز معروف می باشد امروزه در صنعت آب و فاضلاب و آبزی پروری کاربرد دارد. دیفیوزر قارچی حباب درشت در واحد های تصفیه خانه که نیاز به اختلاط از طریق ایجاد تلاطم به وسیله انتقال هوا دارند استفاده میشود . از جمله مهترین کاربرد این نوع دیفیوزر با توجه به راندمان بالای انتقال اکسیژن و ایجاد تلاطم ، در حوضچه های متعادل ساز می باشد. همچنین به دلیل طراحی منحصر به فرد این دیفیوزر ها احتمال گرفتگی این نوع دیفیوزر به شدت پایین می باشد و می توان در هاضم های هوازی لجن استفاده کرد. دیفیوزر طبقه ای در چهار نع مختلف سه طبقه ای، چهار طبقه ای، پنج طبقه و شش طبقه ای در شرکت زیست آب پژوهش تولید می شود. 

قارچی 300x199 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر لوله ای آرمان زاپکو (دیفیوزر تیوبی)

دیفیوزر لوله ای آرمان زاپکو ساخت شرکت زیست آب پژوهش دارای عملکرد عالی برای انتقال اکسیژن به حوضچه های هوادهی در سیستم های تصفیه فاضلاب و پرورش ماهی می باشد . جنس بدنه ی استوانه ای از پی وی سی (PVC) فشار قوی بوده و مقاومتی عالی در مقابل اغلب مواد شیمیایی و فاضلاب های انسانی و صنعتی دارد .

لوله ای 11 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

لاسـتیک های مورد اسـتفاده در آن از جنس (EPDM) وبرای درجه حرارت های بالاتر از جنس سیلیکون بوده و دارای سوراخ هایی بسیار ریز و یا متوسط ، بسته به مورد مصرف ساخته می شوند.

TUBE DIFFUSER - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر لوله ای زیست آب پژوهش در موارد زیر کاربرد دارد :

 حوضچه های هوادهی در فرآیند لجن فعال با هوادهی عمقی .

لوله ای co22 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر لوله ای به منظور جداسازی چربی و گریس، ایجاد اکسیژن مورد نیاز برای باکتری های تجزیه کننده و همچنین ایجاد تلاطم در مخزن به منظور اجتناب از تشکیل رسوب مورد استفاده قرار می گیرد.

1400 e1619349466631 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

 

کاربرد دیفیوزر ها در تصفیه آب و فاضلاب

 • جلوگیری از تشکیل رسوب و لجن در کف حوضچه ها با ایجاد آشوب و تلاطم؛
 •  هوادهی و هوا رسانی به باکتری های هوازی جهت تصفیه بهتر و تجزیه فاضلاب؛
 • جلوگیری از ایجاد شرایط هوازی؛
 • استفاده در واحد های شناورسازی و دانه گیری به منظور جداسازی چربی و روغن.

دیف2 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

کاربرد دیفیوزر هوا یا افشانک هوا در صنعت ماهی و آبزی پروری

گروه صنعتی رایمون با توجه به نیاز صنعت آبزی پروری اقدام به تولید دیفیوزر های هوا مناسب برای این صنعت نموده است. دیفیوزر هوا حباب ریز آرمان زاپکو در تامین اکسیژن استخر و حوضچه پرورش ماهی کاربرد داشته و عمل انتقال اکسیژن به آب جهت بهبود کیفیت پرورش ماهی را تامین می کند.  جداقل اکسیژن محلول (Dissolved Oxygen) مورد نیاز در هر استخر به گونه آبزی، دمای آب، سن و اندازه ماهی و … بستگی دارد. همچنین عواملی از قبیل وضعیت سلامت ماهی، میزان نیترات و آمونیاک ماهی در تعیین میزان اکسیژن محلول مورد نیاز تعیین کننده هستند. به طور کلی تحقیقات نشان داده رشد آبزیان در اکسیژن محلول در حد اشباع در بهترین حالت می باشد. دیفیوزر هوا آرمان زاپکو قابلیت تامین اکسیژن محلول مورد نیاز استخر های پرورش ماهی را دارا بوده ودر این زمینه دارای سابقه درخشانی در داخل و خارج از کشور می باشد.

میزان اکسیژن محلول مورد نیاز برای ماهی ها، با توجه  به سردآبی یا گرم آبی بودن ماهی ها متفاوت است، ماهی های سردآبی رنج اکسیژن محلول ۳-۲ میلی گرم در لیتر و ماهی های گرم آبی رنج ۵-۴ میلی گرم در لیتر اکسیژن را لازم دارند. همچنین با توجه به اینکه رشد ماهی زمانی بیشترین میزان را دارد که اکسیژن محلول (DO) در حد اشباع باشد، در نتیجه برای طراحی اصولی و تامین دیفیوزر با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت می توانید با کارشناسان شرکت زیست آب تماس بگیرید و از مشاوره رایگان و خدمات شرکت استفاده کنید.

دیف1 1 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

نمونه ای از پروژه های انجام شده دیفیوزر هوادهی گروه صنعتی رایمون

شرایط نگهداری از دیفیوزر های هوا حباب ریز

باید توجه شود دیفیوزر ها تا قبل از نصب در محل نگهداری، باید در محیطی خشک و تاریک و به دور از هرگونه تماس با نور آفتاب، آب و یا خاک قرار گیرند. اشعه UV آفتاب، سرما و گرما شدید، گرد و غبار خاصیت ارتجاعی غشای لاستیکی دیفیوزر یا همان ممبران دیفیوزر را از بین می برد. بنابراین پیش از استفاده و نصب در محل مورد نیاز، کلیه دیفیوزر ها برای در امان ماندن از نور آفتاب و گرد و غبار باید با عایق و یا پارچه ضد آب پوشانده شده و یا در انبار به مدت نهایتا یک سال نگهداری شوند.

دیفیوزر هوا آرمان - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

محدود کار دیفیوزرهای دیسکی آرمان

 • دیفیوزرهای دیسکی غشایی آرمان برای نصب بر روی لوله های پلاستیکی یا استیل و برای تمام اشکال مخزن مناسب هستند.
 • در صورت نیاز صفحه دیفیوزر غشایی به راحتی قابل تغییر است.
 • دیفیوزرهای غشایی آرمان زاپکو می توانند به صورت متناوب کار کنند.
 • محدوده کنترلی بسیار گسترده ای مابین ۰ تا ۱۵ متر مکعب در ساعت را دارند.
 •  دیفیوزرهای غشایی آرمان زاپکو میزان انتقال اکسیژن بسیار بالایی را تولید می نمایند. بگونه ای که این مقدار در آب خالص بیش از ۲۵ گرم اکسیژن در هر متر مکعب برای یک بستر مسطح و عمق مناسب آب می باشد.

دیفیوزرهای دیسکی غشایی

جزئیات طراحی دیفیوزرهای دیسکی غشایی آرمان زاپکو از دو قطعه کلی شامل یک صفحه از جنس پلی پروپیلن تقویت شده با فایبر گلاس و یک غشاء از جنس EPDM تشکیل شده است. دیفیوزر غشایی در دو اندازه تولید می شود: ۱۰ اینچ و ۱۲ اینچ

 ساختار پایه یک دیسک پلی پروپیلن تقویت شده با فایبر گلاس است. این غشاء با یک حلقه پلاستیکی ساخته شده از پلی پروپیلن تقویت شده با فایبر گلاس ، در این دیسک قرار گرفته است. دیفیوزر آرمان زاپکو با یک اتصال ۱ اینچ به عنوان استاندارد عرضه می شود ولی در صورت درخواست امکان ارائه محصول با اتصال ۱۴ اینچ نیز وجود دارد. این دیفیوزر ها  بطور استاندارد با یک غشای EPDM قوی ارائه می شود ولی امکان ارائه این محصول باغشاهای سیلیکونی برای نیازهای خاص نیز وجود دارد. همچنین شرکت زیست آب پژوهش سازنده دیفیوزر های دیسکی ۱۰ و ۱۲ اینچی دارای سوپاپ (دیفیوزرهای سوپاپدار) می باشد. این دیفیوزر ها در هنگام قطع هوادهی مسیر را به آرامی مسدود نموده و طول عمر بالاتری را تضمین می نماید.

Luftare stor 1 compressed 1 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزرهای غشایی آرمان زاپکو قادر به کار به صورت متناوب هستند. این دیفیوزر هوا محدوده کنترلی بسیار گسترده ای ما بین ۰ تا ۱۵ متر مکعب در ساعت دارد. برای انتخاب میزان هوای مورد نیاز در شرایط مختلف از برگه اطلاعاتی (data sheet) دیفیوزر استفاده گردد. دیفیوزرهای دیسکی آرمان زاپکو انتقال اکسیژن بسیار بالایی را نتیجه می دهد بگونه ای که این مقدار در آب خالص بیش از ۲۵ گرم اکسیژن در هر متر مکعب برای یک بستر مسطح و عمق مناسب آب می باشد.

دیفیوزر 1 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر 34 سانتی پشت compressed - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر هوا دیسکی آرمان زاپکو

دیفیوزر دیسکی حباب درشت آرمان زاپکو

دیفیوزر حباب درشت به منظور اختلاط موثر در حوضچه های متعادلســازی کاربرد دارد . اگر چه به این طریق هوادهی هم در داخل مایع انجام می پذیرد ولی به منظور هوادهی موثرتر پیشـنهاد می گردد در حوضچه های هوادهی و مخازن پرورش ماهی از دیفیوزر های حباب ریز استفاده گردد .

Capture 300x270 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

مشخصات دیفیوزر دیسکی حباب درشت آرمان زاپکو در جدول زیر ذکر شده است.

جدول دیفیوزر حباب درشت 300x137 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر هوادهی دیسکی قطر ۶ اینچ / قطر ۱۵ سانتی متر

دیفیوزر هوادهی دیسکی حباب درشت با قطر ۱۵ سانتی متر و ظرفیت هوادهی ۱۰ متر مکعب در روز می باشد. شرکت زیست آب پژوهش سازنده و تامین کننده این نوع دیفیوزر هوادهی می باشد. جهت کسب اطلاعات از قیمت دیفیوزر هوادهی با کارشناسان ما در شرکت زیست آب پژوهش تماس بگیرید.

6 اینچ 300x296 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

6 اینچ 2 259x300 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر لوله ای حباب درشت

محدوده هوادهی همه ی دیفیوزرهای حباب درشت تقریبا یکسان است  ولی هدف از استفاده از دیفیوزر حباب درشت بیشتر اختلاط است تا هوادهی – و نه تزریق اکسیژن به فاضلاب – لذا بصورت حدودی میتوان برای دیفیوزر حباب درشت لوله ای به طول  ۶۳ سانتی متر – محدوده ی بین ۱۵ تا ۳۰ متر مکعب در ساعت و برای دیفیوزر لوله ای حباب درشت یک متری محدوده ی بین ۵۰ تا ۱۰۰ متر مکعب در ساعت را در نظر گرفت.

حباب درشت SS e1619589246340 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

 

دیفیوزر لوله ای سوپراتک Supratec

دیفیوزر لوله ای سوپراتک دارای لوله پلی پروپیلن و ممبران EPDM است. از مزایای دیفیوزر لوله ای سوپراتک می توان به بالا بودن راندمان، طول عمرو کاهش افت فشار اشاره کرد. این دیفیوزر در سه سایز ۵۰، ۷۵، ۱۰۰ سانتی متر در بازار موجود می باشد و به دو صورت حباب ریز و حباب درشت ساخته می شود.

TUBE - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

شرکت زیست آب پژوهش تامین کننده انواع برند های معتبر دیفیوزر های لوله ای خارجی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به کاتالوگ دیفیوزر لوله ای Supratec مراجعه فرمایید.

کاتالوگ دیفیوز لوله ای Supratec

دیفویزر جگر Jager

در این نوع از دیفیوزر ها میتوان به دیفیوزر جگر/جاگر(Jager) ساخت کشور آلمان اشاره کرد. این سری از دیفیوزر های جگر به صورت حباب ریز طراحی شده است. دیفیوزر جگر Jager شهرت جهانی داشته و در کاربری های شهری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. دیفیوزر های حباب ریز Jager حباب هایی با قطر بین ۱ تا ۳ میلی‌متر ایجاد می‌کنند، این حباب ها  عمدتاً برای ایجاد سطح تماس بیشتر بین هوا و سیال و در نهایت انتقال بیشتر و سریع تر اکسیژن به سیال به کار می‌روند.

این دیفیوزر ها در دو سایز زیر تولید می شوند:

 • دیفیوزر ۱۴ اینچ: دبی ماکزیموم ۱۵ متر مکعب برساعت HD340
 • دیفیوزر ۱۰ اینچ: دبی ماکزیموم ۱۰ متر مکعب بر ساعت HD270

کاربرد دیفیوزر هوا JetFlex® HD

دیفیوزر هوا Jager یا جگر در موارد زیر کاربرد دارد:

هوادهی فاضلاب و هوارسانی به باکتری های هوازی جهت تجزیه ترکیبات موجود در فاضلاب 

تامین اکسیژن ورودی تانک های هوادهی

تامین اکسیژن ورودی پایدار کننده های لجن

تامین اکسیژن جهت ایجاد تلاطم و جلوگیری از تشکیل رسوب

پیش تصفیه فاضلاب صنعتی

هوادهی آب خوراکی

هوادهی نیزار های مصنوعی

dif jager compressed - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

انواع دیفیوزر هوا فاضلاب / پرورش ماهی

دیفیوزر ها به دو نوع حباب ریز (Fine Bubble) و حباب درشت (Coarse Bubble) وجود دارند. دیفیوزرهای حباب ریز با فراوانی و ریز بودن حباب ها باعث افزایش سطح برخورد و دسترسی بیشتر به اکسیژن می شود. در اکثر موارد به جز زمانی که حجم مواد جامد زیاد باشد از این نوع دیفیوزر استفاده می شود.

دیفیوزرهای حباب درشت حباب های بزرگی به قطر ۶.۵ تا ۱۳ میلی متر تولید می کنند که به سرعت از کف تصفیه خانه تزریق می شود. از این نوع دیفیوزر در متعادل ساز برای جلوگیری از بی هوازی شدن و ایجاد بو، در هاضم های هوازی و همچنین در مخزن هوادهی استفاده می شود. در سیال‌هایی که غلظت مواد جامد بالایی دارند و یا سیال چسبناک باشد، حباب درشت ها کاربرد بیشتری دارند.

تامین اکسیژن در دیفیوزرهای حباب درشت ۱/۲ دیفیوزرهای هوادهی حباب ریز با همان حجم هوا است و مصرف انرژی بیشتری دارد. به همین دلیل در سال های اخیر تقاضای آن نسبت به حباب ریز پایین آمده است. در واقع دیفیوزر های حباب درشت بیشتر به منظور ایجاد تلاطم و در واحد هایی همچون واحد دانه گیری مورد استفاده قرار می گیرد.

دیفیوزرهای هوادهی فاضلاب از نظر شکل به سه دسته دیسکی (Disc)، لوله ای (Tube) و صفحه ای (Plate) تقسیم می شوند. از بین آن ها نوع دیسکی به دلیل داشتن خصوصیات هوادهی مناسب و مقاومت بالا در برابر گرفتگی و همچنین نصب آسان، متقاضی بیشتری را دارد.

انتخاب دیفیوزر هوا

برای انتخاب دیفیوزر در یک تصفیه خانه باید ظرفیت بلوئر را بدانیم. ظرفیت بلوئر نیز با توجه به میزان آلودگی فاضلاب و نوع فرآیند تصفیه آن مشخص می شود. با داشتن میزان دبی و فشار می توان با استفاده از کاتالوگ بلوئر مناسب ترین آن را انتخاب نمود.

diffuser5 raymon 300x225 - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

همچنین هر چقدر عمق نصب دیفیوزرها بیشتر باشد راندمان انتقال اکسیژن بالاتر می رود. علاوه بر این باید به لوله کشی برای نصب دیفیوزر ها دقت داشت تا هوا به طور یکنواخت در تمام حجم فاضلاب منتشر شود.

اهداف دیفیوزر هوا

دیفیوزر های هوا از ایجاد شرایط بی هوازی در سیستم جلوگیری کرده و سبب کمک به تجزیه فاضلاب از طریق باکتری های هوازی می شود. همچنین با ایجاد آشفتگی و حرکت در سیستم از ایجاد لجن، رسوب و بیومس در کف حوضچه و مخازن جلوگیری می کند. از دیفیوزر های هوادهی در واحد های جداسازی چربی و گریس نیز استفاده می شود. از دیفیوزر های هوادهی در پرورش ماهی در آب های سرد و گرم و همچنین در استخر ها نیز استفاده می شود.

یکی از اهداف اصلی گروه صنعتی رایمون ساخت و فروش دیفیوزر هوادهی با بهترین قیمت و برترین کیفیت می باشد. متقاضیان محترم می توانند ابتدا کالای مورد نیاز خود را مشاهده و از نظر کیفیت بررسی و امتحان و سپس خریداری کنند.

انواع دیفیوزر ها

دیفیوزرهای بشقابی یا دیسکی

یکی از پرکاربرد ترین نوع دیفیوزر هوا، دیفیوزرهای بشقابی یا دیسکی هستند که در دو سایز تولید می شوند:DISK - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

 1. دیفیوزر ۱۰ اینچ (۲۵ سانتی متر)
 2. دیفیوزر ۱۲ اینچ (۳۰ سانتی متر)

گروه صنعتی رایمون تامین کننده انواع برند های دیفیوزر از  جنس EPDM و سرامیکی در انواع دیسکی(Disc Diffuser)، لوله ای (تیوپی)، پلیتی، تیوب دیفیوزر(Tube Diffuser) با دو نوع دیفیوزر حباب ریز(Fine Bubble) و حباب درشت(Coarse Bubble) می باشد.

 

دیفیوزر لوله ای

این نوع دیفیوزر در مخزن هایی با عرض کم و نیاز به هوادهی زیاد استفاده می شوند.Pipe - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

و در دو نوع حباب درشت و حباب ریز تولید می گردند. کاربرد این نوع از دیفیوزر ها بیشتر در سیستم لجن فعال، سیستم های SBR و  MBR است.

دیفیوزر لوله ای آرمان زاپکو ایران

دیفیوزر لوله ای آرمان زاپکو در سه سایز ۵۰، ۷۶ و ۱۰۰ سانتی متر طراحی گردیده است . این دیفیوزر دارای عملکرد مشابه نمونه خارجی در انتقال اکسیژن در حوضچه های هوادهی می باشد. کاربرد دیفیوزر لوله ای آرمان زاپکو به طور کلی در بخش تصفیه آب و فاضلاب و آبزی پروری خلاصه می شود.

جنس بدنه ی استوانه PVC فشارقوی بوده و دارای آستانه تحمل بالا در برابر انواع مواد شیمیایی می باشد. جنس لاستیک این دیفیوزر EDPM می باشد.

لوله ای compressed - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

دیفیوزر پلیتی PLATE

این دیفیوزر از پلی پروپیلن مقاوم شده با فیبر شیشه ای ساخته می شود. به دلیل طراحی خاص اینگونه از دیفیوزر ها میزان انتقال اکسیژن بسیار بالا رفته، دارای افت کم با فشار ثابت هستند و در هر شرایطی جواب گو هستد. این طراحی خاص سبب افزایش راندمان و طول عمر دیفیوزر پلیتی شده است.دیفیوزر پلیتی در صنایع مختلفی از جمله پروزش ماهی و انواع آب زیان، صنایع غذایی و لبنی، آب و فاضلاب، فولاد و غیره کاربرد دارد.لازم به ذکر است دیفیوزر ایرانی و خارجی گروه صنعتی رایمون علاوه بر محبوبیت در صنعت آب و فاضلاب، طرفداران بسیاری در حوزه پرورش ماهی دارد. 

PLATE - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

مزایای دیفیوزر هوادهی دیسکی

 • راندمان انتقال اکسیژن بالاتر: از آنجایی که دیفیوزرهای دیسکی اغلب حباب های کوچکتری تولید می کنند، سطح مقطع حباب انتقال یافته بیشتر می شود در نتیجه راندمان انتقال اکسیژن توسط دیفیوزر دیسکی بالا میرود.
 • حداقل نیاز نگهداری: دیفیوزرهای دیسکی به تعمیر و نگهداری نسبتا کمی نیاز دارند. این نوع دیفیوزر ها در مخازنی که تعمیر و تعویض دیفیوزر چالش برانگیز است کاربرد بیشتری دارد.
 • کاربرد چند منظوره: دیفیوزر های دیسکی قابلیت استفاده در حوضچه های فاضلاب، حوضچه های پرورش ماهی و آبزیان و… را دارند.
 • طول عمر بالاتر: دیفیوزرهای دیسکی طول عمر نسبتا طولانی دارند. آنها همچنین در مخازنی که تعویض دیفیوزر کاری پرهزینه و وقت گیر است مفید هستند.

آماده سازی دیفیوزر ها

قبل از نصب دیفیوزر ها (انواع مختلف از جمله دیفیوزر پلیتی، دیفیوزر دیسکی، دیفیوزر تیوبی و …)، باید از تمیز بودن لوله ها اطمینان حاصل کنید. تمام قطعات فرز کاری، خاک و غیره باید هنگام روشن شدن بلوئر خارج شوند. در غیر این صورت به دیفیوزر منتقل شده و باعث ایجاد آسیب جدی یا حتی ترکیدن غشای دیفیوزر شوند. دیفیوزرهای غشایی قابلیت نصب بر روی لوله های گرد و مربع را دارند.

نصب و راه اندازی دیفیوزر ها

دیفیوزر غشایی بوسیله اتصال رزوه ای یک اینچ (یا به درخواست مشتری ۲۴ اینچ) بر روی لوله هوا متصل می گردد. همیشه اطمینان حاصل کنید که دیفیوزر کاملا محکم و افقی مونتاژ شده است. از تمیز بودن و سالم بودن سطوح مطمئن شوید.

آزمایش انتقال اکسیژن دیفیوزر ها

قبل از انجام آزمایش انتقال اکسیژن به عنوان اثربخشی دیفیوزر غشایی، آزمایش انتقال اکسیژن مطابق با آیین نامه های اذعان شده (به عنوان مثال دستور العمل ATV با توجه به روش آب تمیز یا روش فاضلاب انجام می شود. مقادیر گارانتی باید بطور اختصاصی کنترل و اندازه گیری شوند. همچنین اندازه گیری دقیق حجم هوای عبوری از دیفیوزر مورد نیاز است. راه اندازی تانک هوادهی پس از اتمام موفقیت آمیز آزمایش انتقال اکسیژن، انجام می شود. در صورتی که پیش بینی می شود راه اندازی تانک هوادهی با تأخیر صورت خواهد گرفت، مطمئن شوید که دیفیوزرها به اندازه کافی توسط آب (حداقل ۱۰۰ سانتی متر) پوشانده شده اند بطوری که دیفیوزرها در برابر نور شدید خورشید و یا یخ زدگی محافظت شوند.

نکات نگه داری دیفیوزر ها

دیفیوزرهای دیسکی, تجهیزاتی با هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین هستند و تا حدودی عمل خود تمیز سازی را در طول چرخه عملکرد انجام می دهند. با این حال، ما توصیه می شود تنها در حین کار منظم با بار کامل و حداکثر به مدت ۱۵ دقیقه، دیفیوزرها به منظور انجام عمل تمیز کاری دیفیوزرها تحت بار قرار دهید. این عمل سبب از بین بردن رسوبات ناشی از عدم تحرک طولانی مدت دیفیوزرها شده و غشای دیفیوزر تمیز می شود.

دیفیوزر سایت - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

قبل از هر بار خالی کردن مخازن، باید شرایط کیفی دیفیوزرها به صورت بصری مورد بررسی قرار بگیرند. در طی این بازرسی باید به خرابی های احتمالی توجه ویژه ای داشته باشید. در صورت وجود هرگونه دیفیوزر خراب و آسیب دیده، باید با دقت تعویض شود. شکل حباب باید روزانه و افت فشار بصورت ماهاینه بررسی و ثبت شود. هرگونه تغییر واضح در شکل حباب و یا افت فشار باید فورا گزارش شود. در تصفیه خانه هایی که دارای حالت بهره برداری متناوب هستند، درصورتی که دیفیوزر غشایی آسیب دیده در سیستم وجود داشته باشد این خطر وجود دارد که لجن وارد سیستم لوله کشی هوا شده و در نتیجه عملکرد کلیه دیفیوزرها را مختل و عمر مفید آنها را کاهش دهد.

نگهداری از دیفیوزر هوا دیسکی

دیفیوزرهای دیسکی غشایی, تجهیزاتی با هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین هستند و تا حدودی عمل خود تمیز سازی را در طول چرخه عملکرد انجام می دهند. با این حال ، ما توصیه می کنیم که فقط در حین کار منظم با بار کامل و حداکثر به مدت ۱۵ دقیقه، دیفیوزرها را به منظور انجام عمل تمیز کاری دیفیوزرها تحت بار قرار دهید. این عمل سبب از بین بردن رسوبات ناشی از عدم تحرک طولانی مدت دیفیوزرها و غشای دیفیوزر می شود.

پایش قبل از هر بار خالی کردن مخازن، باید شرایط کیفی دیفیوزرها به صورت بصری مورد بررسی قرار بگیرند. در طی این بازرسی باید به خرابی های احتمالی توجه ویژه ای داشته باشید. در صورت وجود هرگونه دیفیوزر خراب و آسیب دیده، باید با دقت تعویض شود. شکل حباب باید روزانه و افت فشار بصورت ماهاینه بررسی و ثبت شود. هر گونه تغییر واضح در شکل حباب و یا افت فشار باید فورا به شرکت گزارش شود. در تصفیه خانه هایی که دارای حالت بهره برداری متناوب هستند، درصورتی که دیفیوزر غشایی آسیب دیده در سیستم وجود داشته باشد. این خطر وجود دارد که لجن وارد سیستم لوله کشی هوا شده و در نتیجه عملکرد کلیه دیفیوزرهای دیسکی غشایی را مختل و عمر مفید آنها را کاهش دهد.

DIF compressed - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

پاک سازی و شست و شو دیفیوزر هوادهی

یکی از روش های معمول پاکسازی رسوبات روی ممبران دیفیوزر ها، استفاده از اسید فرمیک می باشد. برای استفاده از این روش ابتدا سطح ممبران دیفیوزر ها با استفاده از ابر یا اسفنج جهت باز شدن منافذ تمیز می شود. سپس با رعایت فاصله نیم متر از واترجت برای شست وشو ی ممبران استفاده می گردد. باید توجه داشت استفاده از اسید جهت شست و شو تنها زمانی امکان پذیر است که کلیه اتصالات و شیرآلات مقاومت لازم جهت تماس با اسید را دارا باشند. تزریق اسید باید زمانی انجام پذیرد که بلوئر هوادهی خاموش باشد. پس از تزریق اسید فرمیک بلوئر هوادهی به مدت نهایتا ۳۰ دقیقه روشن می گردد.

راهنمای محاسبه نرخ انتقال اکسیژن به آب

جهت محاسبه نرخ انتقال اکسیژن به آب میتوانید به توضیحات ذکر شده در عکس زیر مراجعه فرمایید. همچنین توجه داشته باشید دیفیوزر های حباب ریز به دلیل تولید حباب هایی با ابعاد ریز تر نسبت به دیفیوزر های حباب درشت دارای نرخ انتقال اکسیژن بالاتری هستند.

difuser1 compressed - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

 

بررسی شکل حباب ها

شکل حباب های خروجی از دیفیوزرها باید پس از اتمام کار راه اندازی ارزیابی شود. برای این منظور بایستی هوادهی دیفیوزرها را از حداکثر بار تا پایین ترین مقدار کاهش داده و شکل حباب های خروجی را کنترل نمود. همچنین شکل حبابها در مخزن کنترل شود:

DIF2 compressed - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

زمانی که حداقل ۶۰ تا ۱۰۰ سانتی متر آب بالای لبه بالایی دیفیوزر ها پر شده است و زمانی که دمای آب در تانک هوادهی حداکثر ۱۰ درجه سانتیگراد است.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با کارشناسان ما در گروه صنعتی رایمون تماس بگیرید

۰۲۱-۴۴۱۷۹۶۰۴

محصولات مرتبط در زیست آب پژوهش

فروش بلوئر هوادهیblower - دیفیوزر هوادهی ایرانی و خارجی(قیمت عمده)

قیمت دیفیوزر هوادهی

بهترین قیمت دیفیوزر،  بهترین خدمات طراحی و مشاوره و بهترین کارایی و کیفیت را از ما دریافت خواهید کرد! برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

جهت تعیین نوع و تعداد و قیمت دیفیوزر مورد نیاز خود با کارشناسان ما در شرکت زیست آب پژوهش تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۴۴۱۷۹۴۵۵

.

این صفحه را به اشتراک بگذارید